Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart lopta na ME 2022 poskytuje podrobný prehľad výkonu hráčov

Smart lopta na ME 2022 poskytuje podrobný prehľad výkonu hráčov
Richard Pliešovský
Smart lopta na ME 2022 poskytuje podrobný prehľad výkonu hráčov

V aktuálne prebiehajúcich 15. Majstrovstvách Európy v hádzanej mužov dostala svoju veľkú šancu inteligentná lopta. Už teraz vieme, že nesklamala a uvidíme ju aj v ďalších zápasoch.

Vyrába ju legendárny dánsky producent Select. Ten sa špecializuje na hádzanárske lopty už sedemdesiat rokov. Na túto sezónu nám pripravil lahôdku, Ulitimate iBall obdivujú nielen športovci, ale aj technologickí nadšenci.

Zdroj | Select

Select Ultimate iBall má vstavaný čip Kinexon, ktorý sleduje a rozposiela dáta v reálnom čase. Ponúka hráčom a ich trénerom podrobný prehľad výkonu hráčov. Dokáže zaznamenať rýchlosť a smer strely, detekciu hodu, rýchlosť prechodu, pozíciu lopty v bráne a rozmanité štatistické údaje.

https://youtu.be/eCVUzSskgMA

Na svoje si prídu aj diváci, všetky zachytené dáta sú v reálnom čase poskytované na lokálne zobrazenie v halách, ako i televíznym staniciam a digitálnym kanálom.

Inteligentná lopta Ultimate iBall získala ocenenie Produkt roka v kategórii Tímové a spoločenské športy na veľtrhu ISPO 2019.

Aj keď sa vo vnútri ukrýva pokroková technológia, lopta je na dotyk mimoriadne príjemná. Zásluhu má na tom špeciálna pena vyvinutá zo žraločej kože. Je priľnavá a má zaoblenie, ktoré dokáže maximálne znížiť nepredvídateľný, či nečakaný odraz.

Zdroj | Select

Dodávame, že ME 2022 v hádzanej sa konajú od 13. do 30. januára 2022, ich organizáciu majú na starosti spoločne Slovensko a Maďarsko. Boli sme fandiť a musíme pochváliť organizáciu ako i turnaj, sú na veľmi vysokej úrovni.

Zdroj