Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart hodinky na telesnú a tréningy? Mrknite sa na náš výber 5 najzaujímavejších

Smart hodinky na telesnú a tréningy? Mrknite sa na náš výber 5 najzaujímavejších
Zdroj | unsplash
Michal Sobek
Smart hodinky na telesnú a tréningy? Mrknite sa na náš výber 5 najzaujímavejších
Zdroj | unsplash
Zdroj | unsplash

Onedlho tu máme začiatok nového školského roka a tak pre vás aj tento rok pripravujeme výber technologických produktov pre školákov v každom veku. Po smartfónoch pre mladších študentov tu máme aj smart hodinky, ktoré im môžu plniť úlohu skvelého doplnku na meranie aktivít, aj zábavu. Tieto tipy sa však budú hodiť aj dospelým, ktorí uvažujú o kúpe svojich prvých, cenovo dostupnejších smart hodiniek.

Smart hodinky sú skvelým doplnkom pre každého, kto nechce neustále používať svoj smartfón. Navyše ide aj o zdravotný doplnok, takže dieťa sa vám môže každý deň pochváliť s tým, koľko spravilo krokov alebo aký malo tep počas telesnej výchovy.

Treba to však brať len ako doplnok smartfónu. Do tohto výberu sme teda nezaradili detské smart hodinky, keďže tie sa skôr berú ako náhrada smartfónu, aby ste sa so svojimi deťmi vedeli stále spojiť. Ak by vás zaujali práve tie, venovali sme im samostatný článok.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pri výbere sa treba zamerať aj na to, že moderné smart hodinky sú určené viac pre mužov ako pre ženy a deti. Tým máme na mysli veľkosť samotných hodiniek, ktoré majú v priemere väčšinou 46 mm, a to môže byť na útle detské zápästie jednoducho veľa a nemusí to byť pre dieťa príjemné nosiť. Aj keď by ste mali už nejaký model smart hodiniek vyhliadnutý, odporúčame si ho ísť najskôr niekde do elektra prezrieť, prípadne vyskúšať ich nasadiť dieťaťu na ruku.

Skôr by sme volili buď smart náramok alebo nejaké smart hodinky s priemerom do tých 42 mm. Na trhu je veľa použiteľných modelov, na ktoré sa teraz spoločne pozrieme. Vybrali sme aj hodinky s obdĺžnikovým telom, pretože tie sú vo všeobecnosti menšie ako okrúhle a na takýto typ displeja sa zmestí aj viac informácií. Veľkou výhodou je aj to, že všetky modely disponujú certifikovanou ochranou proti vode.

Amazfit GTS 2 Mini

Spoločnosť Amazfit má v ponuke model GTS 2 Mini, takže svojimi kompaktnejšími rozmermi sa hodia aj na útlejšie detské zápästie. Stále majú pomerne veľký 1,55-palcový AMOLED panel. Samozrejmosťou je meranie tepu srdca, okysličenia krvi aj stresu, spánku a špeciálnej metriky PAI. Dá sa pomocou nich merať až 70 športových aktivít, ale neponúkajú GPS modul. Čo sa týka výdrže batérie, tak tá by sa mala pohybovať niekde na úrovni 7 dní.

Huawei Band 7

Aj Huawei má v tomto portfóliu čo ponúknuť. Model Band 7 má 1,47-palcový AMOLED panel, bohatú ponuku športov bez GPS modulu, meranie základných zdravotných funkcií a systém HarmonyOS. Výrobca deklaruje zhruba 2-týždňovú výdrž, pričom sa náramok nabíja cez magnetický konektor.

Niceboy X-fit Watch 2

Možno poznáte českú spoločnosť Niceboy. Tá ponúka zaujímavé smart hodinky X-fit Watch 2. Ide o obdĺžnikový formát s 1,69-palcovým LCD displejom, meraním 23 športových aktivít a zhruba 10-dňovou výdržou. Opäť tu však nenachádzame GPS modul, ale zdravotné funkcie, samozrejme, zmerajú. Zaujímavosťou je, že hodinky sú vyrobené zo zliatiny zinku, zatiaľ čo ostatné zariadenia majú telo z plastu alebo hliníka.

Redmi Smart Band Pro

Obsah pokračuje pod reklamou

Vhodnou voľbou by bol aj smart náramok od spoločnosti Redmi. Plastové telo obsahuje 1,47-palcový AMOLED panel. Redmi Smart Band Pro zvládne kontinuálne meranie tepu srdca, okysličenia krvi a spánku. Výhodou je až 110 merateľných športových aktivít, ale bez GPS modulu. Výdrž sa aj v tomto prípade bude pohybovať na úrovni 14 dní.

Xiaomi Smart Band 7

Obľúbená séria smart náramkov od spoločnosti Xiaomi patrí medzi to najlepšie, čo trh ponúka. S novou generáciou Smart Band 7 sa opäť zväčšil AMOLED displej na 1,62-palca. Toto zariadenie ponúka vyše 100 športových aktivít, ale opäť bez GPS. Náramok zmeria základné zdravotné funkcie ako tep srdca, okysličenie krvi, stres a spánok. Výrobca udáva výdrž 2 týždne, ale v realite to bude tak týždeň.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.