Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart hodinky od Meta mali potenciál byť skvelé. Žiaľ, už ho nikdy nenaplnia

Smart hodinky od Meta mali potenciál byť skvelé. Žiaľ, už ho nikdy nenaplnia
Zdroj | Gizchina
Tomáš Šmidák
Smart hodinky od Meta mali potenciál byť skvelé. Žiaľ, už ho nikdy nenaplnia
Zdroj | Gizchina
Zdroj | Gizchina

Spoločnosť Meta po dvoch rokoch úplne ukončila vývoj svojich prvých smartwatch. Mali byť doplnkom k budúcim AR/VR headsetom.

Smart hodinky sú pre mnohých výrobcov veľmi dôležitou súčasťou portfólia. Okrem toho, že im dokážu zarobiť peniaze z predaja, dostávajú ich používateľov hlbšie do ekosystému značky. Všetci veľkí výrobcovia ako Samsung, Apple, Xiaomi už majú svoje vlastné alternatívy. Svoje vlastné chytré hodinky vyvíjala aj americká spoločnosť Meta, ktoré so sebou mali priniesť aj niekoľko prelomových technológií. Nanešťastie už navždy ostanú iba na papieri.

Zdroj | MacRumors
Pozrite si

Meta finančne krváca. Je pre ňu metaverzum príliš veľké sústo?

Od roku 2019 sa v interných zložkách Meta začal objavovať produkt s kódovým označením Milan. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o smartwatch, ktoré v sebe mali ukrývať dva samostatné fotoaparáty. Predný mal mať rozlíšenie 5 Mpx a zadný 12 Mpx. Tie mali okrem klasického fotografovania slúžiť ako doplnok k ich AR/VR setom.

Zdroj | 9to5Google

Snímače mali sledovať priestor okolo vás, vďaka čomu by sa zabezpečilo presnejšie vykresľovanie scény a tým aj lepší zážitok. Hodinky tiež mali slúžiť ako ovládač pre headset, ktorý by bol „stále po ruke“.

Zdroj | Meta

Dizajnovo sa malo jednať o hodinky inšpirované Apple Watch. Štvorcový dizajn s reproduktorom na strane. K dispozícií malo byť aj niekoľko oválnych tlačidiel po bokoch rámu. Výdrž na jedno nabitie sa mala pohybovať na úrovni 18 hodín.

Zdroj | 9to5Google

Z obrázkov vieme vyčítať, že hodinky podporovali aplikácie ako Spotify, Instagram či WhatsApp. Malo teda ísť aj o klasické smart hodinky s Androidom, cez ktoré by ste si vedeli zaznamenávať fyzickú aktivitu, odpovedať na správy, spravovať notifikácie či telefonovať. Predstavenie bolo naplánové na jar roku 2023 s cenou niekde na úrovni 349 dolárov.

Pozrite si

Amazfit T-Rex 2 – žeby vysnívané smarthodinky pre dobrodruhov?

Zdroj | MacRumors

Spoločnosť však svojim zamestnancom tento týždeň oznámila, nech prácu na projekte nadobro ukončia. Stalo sa tak z dôvodu nedostatku financií, ktorým Meta už nejaký ten čas trápi. Zamestnancom odkázala, že sa budú skôr venovať výrobe dôležitejších kusov hardvéru, ako sú nové smart AR okuliare.

 

Zdroj