Smart čistička vzduchu VOCOlinc Air Purifier VAP1 si rozumie aj s Apple HomeKit

ZDROJ | VOCOlinc

Výkonná a vraj veľmi tichá inteligentná čistička vzduchu Air Purifier VAP1 pomôže odstrániť z vašej domácnosti alergény aj jemný prach. Rozumie si s Apple HomeKit, Amazon Alexa a Google Assistant.

V ére koronavírusu sa dostávajú podobné zariadenia do pozornosti aj v rodinách, ktoré netrápia alergie. Zdá sa, že ponuka čističiek vzduchu sa pomaly rozširuje, čo je len dobre. Pomerne neznámy výrobca (aspoň v našich končinách) VOCOlinc prináša zaujímavý model. Ide zrejme o prvú čističku vzduchu, ku ktorej nie je potrebný hub, resp. bridge, aby sa dal prepojiť so smart domácnosťou.

ZDROJ | VOCOlinc

Inteligentná čistička funguje na princípe trojstupňovej filtrácie vzduchu: predfilter, H12 HEPA filter, uhlíkový filter. Vďaka tomu má odstrániť až 99,97 % malých čiastočiek, ako sú napríklad vírusy, baktérie, zvieracie chlpy, prach, alergény, plyny. Vďaka uhlíkovému filtru dokáže pohltiť aj toxický formaldehyd, uvoľňovaný z nového nábytku, kobercov či plastov.

ZDROJ | VOCOlinc

VOCOlinc Air Purifier VAP1 čistí vzduch rýchlosťou 500 m³ za hodinu, s bežne veľkou miestnosťou si poradí do 10 minút. Napriek výkonu je pomerne tichá. Maximálna hlučnosť pri najvyššom výkone je 63 dB, v tichom režime dokonca len 27 dB.

Pozrite siZáleží vám na dobrom vzduchu? Vyskúšali sme čističku a zvlhčovač vzduchu

ZDROJ | VOCOlinc

Čistička vzduchu je kompatibilná s Apple Homekit, Google Assistant a Amazon Alexa. Svoju čističku dokážete ovládať a naprogramovať automatizáciou cez aplikáciu alebo hlasom. LED displej zároveň informuje o kvalite vzduchu, vlhkosti, teplote, rýchlosti ventilátora aj stave filtra.

ZDROJ | VOCOlinc

Rozmery zariadenia sú 290 x 290 x 560 mm, hmotnosť je 8,3 kg a výkon 42 W. CADR (častice) čistí rýchlosťou 500 m³/h, v prípade CADR HCHO (formaldehyd) je to 120 m³/h. Čistička má 5 úrovní rýchlosti ventilátora a 4 módy: automatický, nočný, manuálny, detský. Odporúča sa do miestností s maximálnou rozlohou 60 m².

ZDROJ | VOCOlinc

Súčasťou balenia je jedna sada filtrov pre trojstupňovú filtráciu vzduchu. Čas používania jednej sady filtrov závisí na prašnosti prostredia a frekvencii využívania. Priemerná životnosť filtrov s prihliadnutím na kvalitu stredoeurópskeho ovzdušia sa pohybuje v rozmedzí 6 až 9 mesiacov.

Čistička vzduchu sa začne predávať v priebehu júla za 439 eur, predobjednávky sa dajú zrealizovať už dnes.

ZdrojVOCOlinc

Komentáre k článku