Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart akumulátorová vŕtačka od Xiaomi, ktorá nemá páru

Smart akumulátorová vŕtačka od Xiaomi, ktorá nemá páru
TECHBOX
Smart akumulátorová vŕtačka od Xiaomi, ktorá nemá páru

Keď sme sa dozvedeli, že nám príde na testovanie smart vŕtačka, rozmýšľali sme, aká už len môže byť vŕtačka inteligentná. Teraz to už vieme. Ste zvedaví? Tak poďme na to!

Obsah pokračuje pod reklamou

Bezuhlíková akumulátorová vŕtačka Xiaomi 12V Max je zabalená v odolnom tvrdenom puzdre. Okrem samotnej vŕtačky/uťahovačky tam nájdete set bitov a vrtákov, USB-C adaptér a 1 m USB-C kábel. Stačí letmý pohľad a vidíte, že ide o prémiové zariadenie.

Xiaomi 12 V Max má pekné rovné línie, na oválnu rukoväť nadväzuje v 90- stupňovom uhle druhá časť. Tá začína otočným ovládačom s displejom a končí upínacou hlavicou. Minimalistický dizajn nemá žiadne viditeľné skrutky, hladké línie tak ladia s dizajnom Xiaomi.

Rukoväť vám padne do ruky ako uliata. Kovový náter spolu s UV ochranným povlakom tvoria matný kovový povrch odolný voči poškriabaniu. Výrobca nešetril ani na plastoch, z ktorých je vŕtačka vyrobená. Predná časť gripu je pokrytá matnou mäkkou gumou pre pohodlný, nekĺzavý pocit. Vŕtačka by (vraj) nemala po čase dostať nepekný žltkastý nádych, či dokonca nepríjemnú lepkavosť.

Akumulátorovú vŕtačku robí jedinečnou inteligentný displej. V reálnom čase zobrazuje zvolený režim a rýchlosti manuálneho radenia, to má až 30 stupňov! Na rozdiel od bežných vŕtačiek na batérie, ponúka model od Xiaomi okrem manuálneho režimu ďalšie dva – automatický inteligentný režim a pulzný režim. Pulzný režim opakovane zapína a vypína otáčky. Vďaka tomu dokážu aj neskúsení majstri vyvŕtať otvor bez poškodenia mäkšieho materiálu.

Prepnúť si dokážete smer otáčania, režim vŕtania, či skrutkovania. Automatický smart mód je možný vďaka vstavanému inteligentnému čipu a postará sa o bezproblémovú detekciu krútiaceho momentu. Po utiahnutí sa automaticky uzamkne, čím zabráni zlomeniu, alebo pretočeniu závitu.

Poradíte si s celou plejádou materiálov – nezaskočí vás mäkké, ani tvrdé drevo, hliník, oceľové platne, ako i plasty, napríklad vodovodné rúry či akrylát. Prakticky jedeným materiálom, na ktorý budete musieť použiť iný nástroj je betón.

Vŕtačku poháňa lítiová batéria s kapacitou 2 000 mAh. Zvládnete s ňou utiahnuť viac ako 550 samorezných skrutiek, resp. navŕtať zhruba 280 dier do drevenej dosky 4 cm hlboko.

Za zmienku stojí aj bezkomutátorový motor zaisťujúci bezpečnú beziskrovú prevádzku. Pre vás to znamená tri veľmi dôležité veci: pomalé opotrebenie motora, nízka hlučnosť a vysoká konverzia výkonu. Nebudete musieť meniť uhlíkové kefky, čo má za následok dlhšiu životnosť. Maximálna rýchlosť je 1 400 otáčok za minútu.

Určite tiež oceníte sadu 24 bitov a 8 vŕtákov, milým bonusom je 60 mm predlžovacia tyčka, ktorá umožní doťahovanie v horšie prístupných miestach.

Veríme, že vás naša edícia osloví a prinesie veľa zábavy. Počúvajte TESTBOX podcast cez Apple, Google, Spotify, Breaker, Pocket Casts, RadioPublic, Overcast a Anchor.

Podcast vznikol v spolupráci s partnerom s Xiaomi Slovensko, pričom jediný oficiálny e-shop Xiaomi na Slovensku nájdete na stránkach www.mi-store.sk.