SmallHD DP-SLR: monitor namiesto externého blesku!

Trošku nezmyselný názov článku má svoje opodstatnenie. Spoločnosť SmallHD totiž predstavila externý HD LCD monitor, ktorý jednoducho upevníte do „koľajničiek“ zrkadlovky určených pre blesk. Ak vám teda pri fotografovaní prekáža 3-4 palcový zabudovaný displej, toto riešenie určite privítate.

 SmallHD DP-SLR

Nebudem asi jediný, komu sa niekoľko krát stalo, že počas fotografovania zistil, že zabudovaný displej mojej zrkadlovky je veľmi malý na to, aby som vedel presnejšie posúdiť kvalitu fotografie. Rovnako je to aj s jeho rozlíšením, hoci tento problém už nové zrkadlá majú vyriešený pomocou špičkových zabudovaných displejov. Môj prvý aj druhý problém však rieši neznáma spoločnosť SmallHD, ktorá uviedla na trh externý LCD monitor. Miniatúrny displej je takmer dva krát väčší ako môj zabudovaný, presne má na uhlopriečke 5,6-palca (14,22 cm) a zaujímavé HD rozlíšenie (1 280 x 800 obrazových bodov), teda 270 ppi.

 SmallHD DP-SLR

Presné rozmery displeja (aj s rámčekom) sú 15,26 x 10,16 x 2,54 cm a jeho hmotnosť dosahuje takmer 300 gramov. Displej sa upevňuje k fotoaparátu pomocou koľajničiek na vrchnú stranu fotoaparátu. K tomu ho pripojíte pomocou USB alebo HDMI vstupov, prípadne komponentných konektorov. V ponuke je aj model s 3G/HD/SDI vstupmi. Užívateľské rozhranie displeja je podľa výrobcu „user friendly“ a ponúka množstvo dodatočných nastavení kvality obrazu. Za nevýhody však pokladám nutnosť pre-objednenania a čakacia lehota 75 dní. Druhou nevýhodou je aj cena, ktorá je za štandardný model 899 USD, teda okolo 640,00 €. Vybavenejší model s rozšírenými konektormi stojí až 1 199 USD, čo je približne 856,00 €.

SmallHD DP-SLR

Komentáre k článku