Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slúchadlá Sony CH710 s ANC a NFC sú teraz takmer o polovicu lacnejšie!

Slúchadlá Sony CH710 s ANC a NFC sú teraz takmer o polovicu lacnejšie!
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Slúchadlá Sony CH710 s ANC a NFC sú teraz takmer o polovicu lacnejšie!
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Pozeráte sa po bezdrôtových mušľových slúchadlách s aktívnym odbúravaním okolitého hluku napríklad do open-office práce či na cestovanie do práce alebo školy MHD? Našli sme jedny výborné od Sony s cenou hlboko pod 100 eur, ktoré sú aktuálne za takmer polovicu pôvodnej ceny.

Ide o slúchadlá Sony WH-CH710N s nevtieravým a nenápadným dizajnom, zato slušnými parametrami a hlavne aktívnym potláčaním okolitého hluku, teda ANC. Potešiť má aj 35-hodinová výdrž na jedno nabitie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Sony WH-CH710N pred časom testoval aj kolega Richard, ktorý o nich napísal: „30 mm meniče so 72 ohmovou impedanciou ponúkajú výbornú frekvenčnú charakteristiku 7 až 20 000 Hz pri spojení cez kábel, cez Bluetooth je to 20 až 20 000 Hz. Ich zvukové podanie bolo vyvážené, s miernym dôrazom na nižšie registre.“

Zdroj | Sony

Slúchadlá sú naozaj výborne vybavený model strednej triedy, ktorý urazí hádam len audiofila. Inak ponúkajú slušné 30 mm meniče s už vyššie spomínaným rozsahom. Na tele majú niekoľko mikrofónov, ktoré snímajú okolité zvuky a snažia sa ich eliminovať, aby vás počas počúvania hudby či hlasu nerušili.

Aby ste ale boli v bezpečí, slúchadlám je možné zapnúť aj špeciálny režim, aby ste počuli čo sa deje vo vašom okolí, napríklad prichádzajúce automobily, hlasy ľudí apod. Lahôdkou je možnosť rýchleho zapnutia hlasového asistenta stlačením tlačidla na bočnej strane. Samozrejme, so slúchadlami sa dá aj telefonovať.

Zdroj | Sony

Poteší aj výdrž 35 hodín, pričom iba 10 minút nabíjania stačí na 60 minút počúvania hudby v bezdrôtovom režime. Okrem Bluetooth 5.0 je totiž k slúchadlám zdroj hudby možné pripojiť aj cez klasický analógový kábel s 3,5 mm koncovkou. Na párovanie s cez Bluetooth slúži aj NFC.

Slúchadlá majú hmotnosť necelého štvrť kila, sú over-ear, teda prekrývajú celé ucho. Ušnica i polstrovanie hlavového mosta je zo syntetickej jemnej kože. V balení je aj USB-C kábel na nabíjanie.

Zdroj | Sony

Slúchadlá Sony WH-CH710N dnes kúpite za čosi vyše 80 € (v Nay.sk dokonca aj o čosi menej s kódom pre tento týždeň), čo je o vyše 46 % menej, ako bola ich pôvodná cena. A to sa už oplatí, pretože audio technika starne azda najpomalšie v technologickom svete, všetko ostatné je o rok už výrazne lepšie.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Zdroj | Sony

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.