Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ vás v štichu nenechajú

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ vás v štichu nenechajú
Richard Pliešovský
Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ vás v štichu nenechajú
91 %
Plne bezdrôtové slúchadla sú dnes už štandardom. Komplikáciu v podobe potreby nabíjania riešia mnohí výrobcovia podporou bezdrôtového nabíjania. Samsung Galaxy Buds+ sú na prvý pohľad štýlové a elegantné zariadenie, ktoré sa za svoj zvuk naozaj nemusia hanbiť.

Výhody

  • Dizajn
  • Výdrž na jedno nabitie
  • Ovládanie dotykovými gestami

Nevýhody

  • Chýba aktívne potlačenie hluku
  • Nechcené zapínanie prehrávania počas vyberania z uší

Galaxy Buds+ vychádzajú zo základného modelu Buds, na Slovensku sú k dispozícii v bielom, čiernom a modrom prevedení. Okrem klasickej bielej farby môžeme vrelo odporučuť svetlomodrý odtieň, je naozaj vydarený a nevidieť na ňom odtlačky prstov, ako na čiernej verzii.

Nielen na prvý pohľad, ale aj na dotyk je okamžite jasné, že ide o kvalitný výrobok, ktorý vydrží slúžiť dlhé mesiace. V krabičke okrem slúchadiel nájdete nabíjací USB-C kábel, štuple do uší s menším a väčším priemerom a návod.

Párovanie prebieha bleskurýchlo. Stačí otvoriť krabičku a v nastaveniach s Bluetooth spárovať slúchadlá. Keď už držíte v ruke smartfón, odporúčam hneď stiahnuť aplikáciu Samsung Galaxy Buds+. Pomocou nej si upravíte nastavenia podľa vašich preferencií. Povedzme si teda najskôr o tejto aplikácii.

Aplikácia

Je k dispozícii pre Android aj iOS. Nainštaloval som ju bez problémov nielen na Samsung Note, ale aj iPhone, iPad či Huawei MediaTab. Počas testovania dorazila aktualizácia, ktorá konečne zobrazuje kapacitu nabitia nielen slúchadiel, ale aj puzdra. (Na obrázku dole vidíte aplikáciu pred aktualizáciou.)

Galaxy Buds+ ponúkajú parádne ovládanie dotykovými gestami. Jedno poklepanie zapne prehrávanie, resp. pauzu; dvojité klepnutie začne prehrávať ďalšiu skladbu, príp. prijme/ukončí telefonický hovor; trojité poklepanie prehrá predchádzajúcu pieseň. Posledným gestom zmeníte intenzitu hlasitosti. Ak na slúchadlo poklepete a podržíte na ňom prst, na pravom zvýšite hlasitosť, na ľavom ho znížite. Toto gesto je zároveň programovateľné, môžete si teda vybrať funkciu, ktorú budete často potrebovať ovládať. Podľa mojich skúseností je však práve ovládanie hlasitosti najužitočnejšia funkcia.

Funkcia Ambient sound (Okolité zvuky) sa postará o to, akú intenzitu zvuku si chcete pustiť do slúchadiel. Môže byť vypnutá, alebo nízka / stredná / vysoká. Mne sa veľmi neosvedčila, nezdalo sa mi, že mám lepší prehľad o okolí. Okrem toho mi prekážalo šuštanie mikrofónov, keď zachytávali okolitý hluk, vrátane vetra, alebo mojich dotykov so slúchadlami.

Kto rád experimentuje, môže si otvoriť kartu Google Laboratórium a tam vyskúšať experimentálne funkcie, momentálne tam môžete otestovať Dvojité ťuknutie na okraj slúchadla a Veľmi vysoká hlasitosť okolitých zvukov.

Zvuk

Nové slúchadlá disponujú 2-pásmovými reproduktormi s vylepšenými výhybkami. Skvalitnenie zvuku voči Galaxy Buds je počuteľné, prinášajú verný, detailný a dynamický zvuk nielen vo vyšších frekvenciách, ale aj v problematickejších basových. V aplikácii si môžete nastaviť zvukovú charakteristiku podľa vášho vkusu, no zrejme nie som jediný, ktorému najviac vyhovuje dynamický režim.

V každom slúchadle sú tri adaptívne mikrofóny. Vnútorný mikrofón spolupracuje s dvomi vonkajšími, výsledkom je čistejší zvuk a lepšia zrozumiteľnosť počas hovorov, aj v hlučnom prostredí. Telefonovanie cez tieto slúchadlá je aj v reálnom živote bezproblémové, hlasy sú na oboch stranách čisté, bez rušivých elementov.

Samsung vylepšil, v porovnaní s modelom Galaxy Buds, aj ich latenciu. Pri pozeraní filmu, ani pri hraní hier som nezaznamenal oneskorenie zvuku voči obrazu.

Batéria

Slúchadlá sa môžu nabíjať až tromi rôznymi spôsobmi. Klasicky, pomocou USB-C kábla a bezdrôtovo – vtedy ich môžete položiť na vhodnú nabíjačku, ale aj reverzne nabíjať zo smartfónu (Galaxy S10+, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra 5G) pomocou funkcie Wireless PowerShare. Posledne menovanú možnosť však odporúčam naozaj len v nevyhnutnom prípade, pretože zbytočne prehrieva smartfón a zaťažuje jeho batériu.

Pozrite si

Apple AirPods alebo Samsung Galaxy Buds+?

Batérie v slúchadlách sľubujú 11-hodinovú výdrž. Otestoval som ich. Výsledok? Nameral som výdrž viac ako 11,5 hodiny (50 % hlasitosť, Ambient sound na strednej hodnote), čo zaraďuje Buds+ medzi rekordérov. Spolu s nabíjacím puzdrom ponúknu 22 hodín prehrávania, čo je slušný štandard. Trojminútové nabíjanie cez kábel dodá slúchadlám „šťavu“ na hodinu počúvania.

Zaujímalo ma, ako rýchlo sa slúchadlá nabijú na bezdrôtovej nabíjačke. Slúchadlá, aj puzdro som predtým úplne vybil. Tu sú namerané výsledky:

Čas % nabitia slúchadiel % nabitia puzdra
0 min. 0 0
12 min. 18 1
60 min. 52 0
110 min. 100 20
180 min. 100 68
230 min. 100 100

Namerané časy nabíjania sú dlhé, ale ak budete využívať nabíjačku raz za týždeň (pri 11-hodinovej výdrži samotných slúchadiel by ste museli denne počúvať 1,5 hodiny, s nabíjacím puzdrom až 3 hodiny), tak zrejme nebude pre nikoho problém položiť ich pár hodín na nabíjaciu podložku.

Počas nabíjania svieti LED kontrolka na červeno, keď je zariadenie nabité, signalizuje to zelené svetlo. Vo vnútri puzdra je ďalšia LED. Keď svieti na červeno, dobíja sa buď puzdro, alebo puzdro dobíja slúchadlá.

Konštrukcia

Čo je dôležité na slúchadlách okrem toho, aby dobre hrali? No predsa to, aby vám nevypadli z ucha pri akomkoľvek pohybe. Pri Galaxy Buds+ sa toho naozaj nemusíte bát. Dokonca sa mi dobre osvedčili aj počas nosenia rúška, pri Apple AirPods som totiž pravidelne rúškom zachytával trčiacu paličku a slúchadlo mi niekoľkokrát padlo na zem.

Slúchadlá výborne sedia v uchu, napriek tomu ich tam takmer ani necítite. Dizajn Buds+ je navrhnutý presne tak, aby bolo v rovnováhe ich dlhodobé nosenie so stabilným uchytením v uchu.

Ako som písal v úvode, slúchadlá, ako aj ich puzdro, pôsobia už na prvý pohľad solídnym dojmom. Počas zhruba mesačného používania som nezaregistroval žiadne mechanické opotrebovanie, dokonca ani drobné škrabance, aké veľmi ľahko vznikajú pri lacnejších výrobkoch. Viem si veľmi dobre predstaviť, že bude spoľahlivo slúžiť nielen dva roky, čo je ich záručná doba, ale aspoň dvojnásobný čas.

Verdikt

Samsung Galaxy Buds+ ponúkajú nadpriemerný zvuk, perfektne držia v ušiach a vďaka dotykovým gestám nepotrebujete každú chvíľu chytať do ruky smartfón, resp. iné zariadenie z ktorého prehrávate hudbu.

11-hodinová výdrž na jedno nabitie je reálne číslo, ku ktorému sa konkurencia zvyčajne ani nepriblíži. Dizajn slúchadiel, ale aj nabíjacieho puzdra, nenechá nikoho na pochybách, že ide o prémiové zariadenie. Nabíjajú sa cez moderný USB-C port, na podporujú aj čoraz populárnejšie bezdrôtové nabíjanie.

Moja jediná výčitka smeruje k nechcenému zapínaniu hudby počas vyberania slúchadiel z ucha. Nevedno či ide o moju nešikovnosť, alebo s tým majú problém aj iní používatelia.

Nezanedbateľným plusom je ich cena, nie je vôbec premrštená. Dostanete za ňu naozaj veľa zábavy a – samozrejme – poriadnu dávku muziky.

Vďaka svojim vlastnostiam si slúchadlá od nás zaslúžia ocenenie Tip redakcie.

Samsung Galaxy Buds+ si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, prípadne si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.