Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slúchadlá Bose SoundSport wireless vám z uší nevypadnú

Slúchadlá Bose SoundSport wireless vám z uší nevypadnú
Marek Hudák
Slúchadlá Bose SoundSport wireless vám z uší nevypadnú
89 %
Spoločnosť Bose opäť obohatila svoje široké portfólio reproduktorov, slúchadiel a iných doplnkov o športovo ladené bezdrôtové slúchadlá Bose SoundSport wireless.

Výhody

  • kvalitný zvuk
  • bohaté balenie
  • držia pevne

Nevýhody

  • vyššia cena
  • výdrž mohla byť väčšia

Novinka je cielená predovšetkým športovo orientovaným zákazníkom, ktorý hľadajú slúchadlá s kvalitným zvukom. Bose SoundSport wireless som testoval predovšetkým vo fitness centre, v ktorom som si overil ich skutočnú praktickosť.

Ešte však pred prvými dojmami si spomenieme obsah balenia, ktoré vôbec nie je strohé či chudobné. Výrobca spolu so slúchadlami pribalil aj jednoduché transportné púzdro, ďalšie 2 páry koncoviek líšiacich sa veľkosťou a USB kábel slúžiaci na nabíjanie.

Samotné slúchadlá je možné prostredníctvom ovládača na kábli spárovať so smartfónom cez NFC a následne už automaticky cez Bluetooth.

Ako ste si už určite zvykli aj pri iných modeloch, aj v tomto prípade je ovládač tvorený dvoma tlačidlami hlasitosti a jedným slúžiacim na pozastavenie prehrávania skladby alebo na jej preskočenie. Ním je aj zároveň možné prijímať hovory alebo ich odmietať.

Výrobca ma po obsahu balenia milo prekvapil mobilnou aplikáciou dostupnou na platformách iOS a Android. Tá sa vyznačuje minimalistickým dizajnom, ktorý však obsahuje všetko potrebné.

Pozrite si

AIAIAI TMA-2 – modulárne slúchadlá, ktoré budete chcieť

 

Ocenil som predovšetkým možnosť zobrazenia zoznamu smartfónov, notebookov alebo iných prehrávačov, na ktoré boli alebo sú pripojené slúchadlá. Veľkou výhodou je možnosť používania dvoch zariadení, teda ak prestanete počúvať hudbu na telefóne, stačí len pustiť inú skladbu napríklad na laptope.

S tým som mal zopárkrát problém, preto som radšej priamo cez aplikáciu slúchadlá odpojil zo smartfónu a v prípade potreby ich opäť okamžite pripojil späť.

Prejdime po úvodnom predstavení k samotnému používaniu. Počas cvičenia som nebral ohľad na slúchadlá, vykonával som všetky cviky tak, ako keby som ich ani nemal.

Hneď na úvod som si bol zabehať na bežiacom páse. Slúchadlá sa ani nepohli a ani nič nenasvedčovalo ich vypadnutiu z uší. Následne pri rozcvičke spojenou s dvadsiatkou kľukov mi síce prvotne spojovací kábel prekážal, no nepríjemnosť som v momente odstránil použitím spony, slúžiacej na pripomenutie ku kusu oblečenia.

Pri ďalších podobných aktivitách a cvikoch som už žiaden náznak nepohodlia nezaznamenal, ani v prípade vyslovene rýchlych zmien pohybu a skákaní cez švihadlo.

Pozrite si

Bose QuietControl 30 – bezdrôtové slúchadlá už aj na našom trhu

Dokonca sa nemuste o nich báť ani počas behu v daždi či sychravom počasí. To isté platí pri nadmernom potení, ktoré slúchadlá nepoškodí.

Zvukovej stránke nie je čo vytknúť. Podanie výšok spolu s hĺbkami je kvalitné, čo vás dokáže počas ťažkého tréningu dobiť potrebnou energiou.

Priaznivci vysokej hlasitosti si prídu na svoje. Žiadnu z mnou zvolených skladieb som nedokázal dlhodobo počúvať na maximálnej hlasitosti, ktorou som aj čiastočne vyrušoval okoloidúcich.

Testovanie sa nezaobišlo bez vyskúšania priestorového zvuku prostredníctvom videí na to určených, ktoré nie je problém nájsť na stránke YouTube. Bose SoundSport wireless mi dali jasne najavo odkiaľ prišiel výstrel a kde niekto zakričal.

Pozrite si

Vinci smart 3D slúchadlá vám budú rozumieť

Výdrž na jedno nabitie neprekračuje hranicu šiestich hodín. V porovnaní s konkurenciou to nie je zlý výsledok. Určite sa však nájdu používatelia, ktorí sa ráno vydajú na horskú turistiku a vrátia sa až večer. Tým však odporúčam rozšíriť výbavu o externú batériu. Opätovné nabitie slúchadiel na 100% vám zaberie približne 2 celé hodiny.

Bose SoundSport wireless sa predávajú v čiernej, modrej alebo žltej farbe za oficiálnu cenu 179,95 eur. Nebyť vysokej ceny, slúchadlám by už veľa k dokonalosti nechýbalo.

Zdroj