Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovenský Sygic prichádza s kurióznou funkciou, môže zachraňovať životy

Slovenský Sygic prichádza s kurióznou funkciou, môže zachraňovať životy
Zdroj | Sygic
Zdroj | Sygic
Stanislav Vinc
Slovenský Sygic prichádza s kurióznou funkciou, môže zachraňovať životy
Zdroj | Sygic
Zdroj | Sygic

Videí vodičov idúcich v protismere je plný internet a takýchto prípadov eviduje mnoho aj slovenská polícia. Podľa štatistík spoločnosti Bosch a federálej správy ciest vodiči v protismere každoročne spôsobia na európskych diaľniciach približne 4 500 nehôd a na tých amerických dokonca jednu smrteľnú nehodu denne.

Bojovať proti tomuto problému sa pokúsi aj slovenská spoločnosť Sygic, ktorá do svojej rovnomennej mobilnej navigácie implementovala novú bezpečnostnú funkciu postavenú na cloudovej službe od spoločnosti Bosch.

V prípade, že sa vodič využívajúci navigáciu pripojí na diaľnicu v protismere, systém to najneskôr do 10 sekúnd zistí a na túto chybu upozorní vodiča idúceho v protismere, ale aj ostatných potenciálne ohrozených vodičov, ktorí mu idú v správnom smere oproti.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Sygic

Za uplynulých 12 mesiacov systém na identifikovanie jazdy v protismere vyhodnotil v rámci EÚ viac ako 3,3 miliardy navigačných pokynov, na základe čoho identifikoval a upozornil na viac ako 300 vodičov jazdiacich v protismere.

„Digitálny prenos informácií prebieha v reálnom čase a je najrýchlejší, aký v súčasnosti existuje. Preto považujeme túto funkciu za mimoriadne dôležitý doplnok k dopravným hláseniam v rádiu. Je to praktické najmä pre vodičov v neznámom prostredí a tiež pre miestnych šoférov na nových cestách,“ vysvetľuje Lukáš Dermek zo spoločnosti Sygic

Funkcia upozornenia na jazdu v protismere je dostupná v aplikácii Sygic GPS Navigácia bezplatne vo verziách pre Android aj iOS.

Zdroj