Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovenský projekt vyhral medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest

Slovenský projekt vyhral medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest
Števo Porubský
Slovenský projekt vyhral medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest

Telekom Innovation Contest

Slovenský startup Excalibur vyhral medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest vďaka nápadu, ktorý urobí z mobilného telefónu bezpečný spôsob na overenie identity. Vyvíjanie produktu podporí Deutsche Telekom sumou do 500 000 eur. Slovenský Excalibur vyhral spomedzi 443 prihlásených telco nápadov na reálny produkt či službu zo 45 krajín sveta. “Ide o veľké riešenie na veľký problém, ktorý sa venuje nielen existujúcim ťažkostiam s overením identity, ale je pripravený aj na potreby v budúcnosti – kde je všetko pripojené na internet,” vysvetľujú Ivan Klimek, riaditeľ Excalibur a Peter Lupták, šéf marketingu a financií. Na projekte pracovali spolu s Tomášom Korenkom a Mariánom Keltikom.

Telekom Innovation Contest

Podľa tvorcov projektu je Excalibur unikátny vo viacerých oblastiach. Upevňuje existujúcu priamu dôveru medzi operátorom a používateľom. Má v sebe viac vrstiev overovania, čím chráni všetky citlivé informácie pred únikom, krádežou či hackermi. Udržiava všetky citlivé informácie nezraniteľné. Jeho princípom je využitie smartfónu a QR kódov, vďaka ktorým sa môže zákazník automaticky prihlásiť do akejkoľvek služby.

Víťaza vybrala medzinárodná porota po dôkladnom preskúmaní myšlienky a osobnej prezentácii vybraných účastníkov v Berlíne. Inováciu uvedú do praxe experti v Deutsche Telekome spolu so slovenskými víťazmi. Pripravia jej podnikateľský plán, zabezpečia hardvér, softvér, prístup k rozsiahlej infraštruktúre Telekomu a otvoria ju globálnym predajným a marketingovým kanálom. Produkt alebo prototyp produktu predstavia začiatkom decembra tohto roku na Innovation Day v Poľsku.

 Telekom Innovation Contest

Zdroj a foto: Telekom