Slovensko – Bill Gates 1:0 – Polícia SR oznámila Hoax roka 2021

ZDROJ | Polícia SR

Facebook stránka Hoaxy a podvody, ktorú spravuje Polícia SR, sa teší veľkej popularite. Pri príležitosti koncoročnej ankety bol oznámený Hoax roka 2021.

Polícia SR za minulý rok odhalila a poukázala na viacero dezinformácií, ktoré sa šíria internetom. Veľa z nich bolo vytvorených s cieľom oklamať dôverčivých ľudí napríklad cez rôzne internetové podvody, ktoré lákali z ľudí peniaze. Iné sa zase zamerali na bohatú tému pandémie, ktorá ponúka príležitosti na vytváranie rôznych hoaxov, z ktorých niektoré boli riadne pritiahnuté za vlasy. Výnimkou nie je ani minuloročný víťaz ankety Hoax roka.

ZDROJ | Polícia SR

V roku 2021 Polícia SR vyvrátila takmer 200 hoaxov o očkovaní, koronavíruse, tajných plánoch mocností či 5G.

Začiatkom novembra bola spustená anketa Hoax roka 2021, po ktorej nasledovali štyri štvrťfinálové duely, z ktorých bol nakoniec postupnou cestou hlasovania na sociálnej sieti vybraný absolútny víťaz.

Tým sa stal príspevok zo začiatku minulého roka, v ktorom komentujúci opisoval nanočastice vo vakcíne, ktoré sa aktivujú pomocou 5G vĺn a cez ktoré vás môžu ovládať. Ako príklad uviedol používateľ príkaz zabiť alebo príkaz naučiť sa japonsky za dva týždne.

ZDROJ | Polícia SR

Polícia komentovala víťazný hoax skutočne trefne:

„Slovensko – Bill Gates 1:0
Nedali sme sa ani tento rok. Prekukli sme ho. Prehral. Bez zotročených Slovákov je nikto. Zlovestné plány odhalili v Necpaloch.“

Tak ako sme písali v minulosti, všetky pásma vrátane milimetrových vĺn, ktoré používajú 5G siete, sa už využívali, a dodnes využívajú pre iné rádiové technológie, terestriálnu televíziu, mobilné siete 4G, mikrovlnné spoje a FWA prístup.

Ako píše kolega Juraj Prochádzka, počnúc príchodom 2G sietí v telefónoch prišla aj prvá silná vlna poplašných správ, od varovaní, že používanie mobilu môže spôsobovať rakovinu (mozgu, oka, ucha), až po senzačné „odhalenia“, že mobilné siete zabíjajú včely, vtáky, či dokonca veľryby. Táto ofenzíva odvtedy neutícha a s každou ďalšou generáciou mobilných technológií nachádza nové argumenty.

ZdrojPolícia SR

Komentáre k článku