Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovenská aplikácia pomáha Kyjevu. Upozorňuje občanov na prípadné hrozby

Slovenská aplikácia pomáha Kyjevu. Upozorňuje občanov na prípadné hrozby
Zdroj | Simplicity
Tomáš Šmidák
Slovenská aplikácia pomáha Kyjevu. Upozorňuje občanov na prípadné hrozby
Zdroj | Simplicity
Zdroj | Simplicity

Simplicity je slovenská online platforma, pomocou ktorej vie mesto svojich obyvateľov informovať ohľadom aktuálnych hrozieb. Zatiaľ bude dostupná len v Kyjeve.

Boje na Ukrajine trvajú už 98 dní a koniec je bohužiaľ stále v nedohľadne. Dobrou správou však je, že Slovensko svojmu susedovi pomáha. Či už ide o potravinové a materiálne zbierky alebo zdravotníkov na hraniciach. Najnovšie však vieme občanom aj mestám pomôcť aj technologicky, vďaka aplikácii Simplicity.

Ide o modernú online platformu, ktorá zo Slovenska úspešne expandovala aj na americký trh. Slúži na zhromažďovanie všetkých potrebných informácií pre obyvateľov, na jednom mieste. Či už ide o správy od mestského úradu, pokyny polície, hasičov, záchranárov, vojakov a iných mestských inštitúcií.

Zdroj | Simplicity
Pozrite si

Ukrajina využije pri zjednocovaní rodín technológiu rozpoznávania tvárí

Mesto môže zároveň posielať svojim obyvateľov aktuálne notifikácie, teda aktuálne informácie, ako aj varovania o tom, čo sa na tom ktorom mieste v meste deje. Aplikácia funguje aj opačne, kedy sa samotní obyvatelia môžu na mesto obrátiť v reálnom čase a upozorniť na práve vzniknutú situáciu či problém.

Zdroj | Simplicity

Na jej používaní sa pri osobnej návšteve dohodli primátor mesta Kyjev Vitalij Kličko a spoluzakladateľ spoločnosti Simplicity Andrej Krúpa.

„Sme presvedčení, že naša aplikácia môže vojnou skúšanému mestu a jeho obyvateľom pomôcť, a to aj v zložitej či nebezpečnej situácii,“ hovorí Andrej Krúpa, jeden zo spoluzakladateľov Simplicity. „V týchto vojnových časoch sa objavuje na internete, ako aj na sociálnych sieťach, množstvo dezinformácií, ktoré sú pre ľudí mätúce a často aj nebezpečné. Preto im chceme ponúknuť komunikačný kanál s overenými informáciami, ktoré môžu bez obáv zdieľať aj so svojou rodinou či priateľmi“, povedal Andrej Krúpa.

Pozrite si

Ukrajina odrazila kybernetický útok, ktorý mohol spôsobiť masívny blackout

Zdroj | Simplicity

Primátor mesta ocenil prínosy aplikácie a poďakoval Slovensku za podporu. Zakladatelia tvrdia, že sa posnažia aplikáciu implementovať čo najskôr aj do ostatných ukrajinských miest.