Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovák Peter Olah sa stal vedúcim dizajnu interiéru v ŠKODA AUTO

Slovák Peter Olah sa stal vedúcim dizajnu interiéru v ŠKODA AUTO
Zdroj | ŠKODA AUTO
Stanislav Vinc
Slovák Peter Olah sa stal vedúcim dizajnu interiéru v ŠKODA AUTO
Zdroj | ŠKODA AUTO
Zdroj | ŠKODA AUTO

Spoločnosť ŠKODA AUTO má od 1. decembra nového vedúceho dizajnu interiéru. Je ním Slovák Peter Olah, ktorý bol od roku 2015 zodpovedný za architektúru interiéru všetkých modelov značky ŠKODA.

Slováci sa v automobilovom priemysle skutočne nestratia a najnovším dôkazom toho je Peter Olah, ktorý sa stal k 1. decembru novým vedúcim dizajnu interiéru v spoločnosti ŠKODA AUTO.

Peter Olah si po ukončení štúdia na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave založil vlastné dizajnové štúdiu, už v roku 2002 však nastúpil do koncertu Volkswagen. V spoločnosti ŠKODA AUTO sa do roku 2005 postupne popri doktorandskom štúdiu vypracoval až na senior dizajnéra.

Po habilitácii na STU sa stal docentom a v roku 2006 prešiel do Postupimi do Európskeho dizajnového centra koncernu Volkswagen, kde sa zaoberal rôznymi projektami pre značky koncernu Volkswagen. Značka ŠKODA mu však zostala blízka a tak sa už o rok neskôr pod jej krídla vrátil na pozíciu projektového manažéra dizajnu, kde neskôr riadil tím architektúry interiéru, detailingu a rozhrania medzi človekom a strojom (tzv. HMI).

Zdroj | peterolah.com

Peter Olah sa pri svojej práci v spoločnosti ŠKODA AUTO podpísal aj pod modely vnútornej výbavy, digitálne dizajnové modely a dizajn digitálnych rozhraní vrátane dizajnu konektivity, infotainmentu, grafického dizajnu a merchandisingu. V roku 2015 napokon na seba prebral zodpovednosť za budúcu architektúru interiérov všetkých modelov značky ŠKODA.

Pozrite si

Koľko stojí ŠKODA ENYAQ iV na Slovensku? Poznáme ceny všetkých verzií

V rámci pozície vedúceho dizajnu interiéru bude Peter Olah zodpovedať za tvorbu podoby kompletného interiéru vozidiel všetkých modelových radov vrátane architektúry interiéru, dizajnu ovládacích prvkov, výberu materiálov, farieb či látok, ktoré uvidíme v nových generáciách českej značky.

Peter nie je jediným Slovákom, ktorý ukázal celému svetu svoj talent práve cez automobilový priemysel. O dizajn elektromobilu Jaguar I-PACE a neskôr pod značkou Volvo o elektromobil Polestar 2, ako aj dizajn ďalších projektov, sa postaral Tomáš Omasta, s ktorým sme vám priniesli minulý rok rozhovor.

Slovenský podpis zanechal na spomínaných už značkách ale aj značkých SEAT, Bugatti či BMW a Rolls-Royce aj slovenský dizajnér Jozef Kabaň, ktorý od začiatku decembra minulého roka zastáva pozíciu šéfdizajnéra automobilky Volkswagen.

Zdroj