Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovák na internete prišiel o peniaze. Polícia upozorňuje na nový podvod

Slovák na internete prišiel o peniaze. Polícia upozorňuje na nový podvod
Zdroj | rupixen.com
Michal Sobek
Slovák na internete prišiel o peniaze. Polícia upozorňuje na nový podvod
Zdroj | rupixen.com
Zdroj | rupixen.com

Na internete sa šíri nový podvod, ktorý sľubuje rýchly zisk, pretože tam máte zaručené tipy na dohodnuté zápasy. Všetko je ale inak a aj na to upozorňuje na svojom facebookovom profile Polícia SR.

Ako ste už zrejme pochopili, tento podvod sa týka stávkovania športových výsledkov. Jeden Slovák sa totiž zdôveril polícii, ako sa nechal „ošklbať“ o nemalú sumu peňazí. Profil na sociálnej sieti sa tvári exkluzívne a máte z neho dojem, že vie niečo „tajné“, čo by mohla byť vaša cesta k rýchlemu zárobku.

Tu nastáva prvý problém. Takéto VIP kluby na sociálnych sieťach si pýtajú nejaký vstupný poplatok. Vďaka nemu vám budú posielať údajne dohodnuté výsledky plánovaných športových podujatí. Poplatok sa pohybuje niekde na úrovni 100 eur, ale to zaslepený používateľ s vidinou rýchlo zarobených peňazí nevidí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na profile sú viditeľné aj hodnotenia a recenzie od iných používateľov. Nenechajte sa však zmiasť, recenzie sú vymyslené a za profilmi nie sú skutoční používatelia, takže boli vytvorené len za účelom napísania falošnej recenzie.

ZARUČENÉ TIPY NA „DOHODNUTÉ“ ZAPASY PRIPRAVILI O PENIAZE ĎALŠIEHO SLOVÁKAO svoju skúsenosť so stávkovým podvodom sa s…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Saturday, August 13, 2022

Medzi ďalšie kľúčové výrazy podvodníkov patria „Iba dnes“ a „Stávka bez rizika“. Majitelia profilu vám sľubujú, že pokiaľ ich tip nevyjde, vrátia vám vklad. Nie je to pravda. Aj obeť, ktorá sa s políciou podelila o skúsenosť, tvrdí, že žiadne peniaze naspäť nedostala.

Postup podvodníkov je veľmi jednoduchý. Pošlete im peniaze, ale zápas „záhadne“ nevyjde. Vy ale budete žiadať vrátenie vkladu, ale vtedy s vami majiteľ účtu prestane komunikovať. Takýchto ľudí je mimoriadne ťažké vystopovať. Každodenne si zakladajú nové anonymné účty, aby bolo náročné dohľadať ich identity. Požadujú od vás vklad nižší ako je 266 eur. Je to preto, aby sa ich podvod nemohol posudzovať ako trestný čin.

Polícia radí, aby ste sa vyvarovali stávkovaniu pod tlakom, Neverte nikomu, kto vám tvrdí, že večer bude mať informácie o výsledkoch dohodnutých zápasov. Podvodníci to ešte riešia tak, že vám ako stávku dajú napríklad preteky koní v Uzbekistane. Je to preto, aby to vyznelo čo najdivnejšie a vy usúdite, že to môže byť aj pravda. Po tretie, vždy sa riaďte vlastným rozumom. Ak by takéto profily naozaj existovali, tak potom by stávkové kancelárie dávno skrachovali.

Zdroj