Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slováci našli dieru na trhu. Boataround je vo svojej brandži jednotkou na trhu

Slováci našli dieru na trhu. Boataround je vo svojej brandži jednotkou na trhu
Tomáš Šmidák
Slováci našli dieru na trhu. Boataround je vo svojej brandži jednotkou na trhu

Boataround, je slovenský start-up, ktorý poskytuje rýchly a jednoduchý prenájom lodí cez internet. Podľa najnovších informácií je jasné, že záujem o tento typ dovolenky neustále narastá.

Keď sa povie slovo dovolenka, väčšina z nás si predstaví letenky, poprípade auto, ubytovanie a spoznávanie zahraničných miest. Najnovší trend je však dovolenkovať priamo na lodi. Tento spôsob sa stáva čoraz atraktívnejším aj vďaka slovenskému start-upu Boataround. Hovoria o tom aj najnovšie, čísla, ktoré ich posúvajú na prvé miesto v prenájme lodí v rámci európskeho trhu.

Zdroj | Boataround

 

Platforma Boataround funguje na rovnakom princípe ako napr. Booking či Airbnb. Na ich stránke si viete jednoducho a bezpečne objednať loď, vo viac ako 71 krajinách. Nájdete u nich prevažne plachetnice, katamarány ale napríklad aj motorové jachty či hausbóty. Trend prenájmu lodí postupne rastie nielen vo svete ale aj na Slovensku. Ide totiž o úplne iný druh dovolenky, ktorí so sebou okrem nového zážitku, prináša aj veľké množstvo voľnosti.

Zdroj | Boataround

Rezervácie slovenských záujemcov vzrástli za prvé dva mesiace tohto roka o približne 380 %. Celkový medziročný rast tržieb spoločnosti za január predstavoval 137 %. To sú veľmi vzhľadom na aktuálnu ekonomickú situáciu veľmi dobré čísla. Tržby slovenského portálu tiež prvýkrát prekročili hranicu 3 miliónov eur za mesiac.

„Predpokladáme, že Slováci si v roku 2022 na Boataround zarezervujú lode v celkovej hodnote 5 miliónov eur. Trend stráviť dovolenku na jachte podporuje predovšetkým priaznivá cena, bezpečnosť a moderné technológie, ktoré do jachtingu prichádzajú,“ hovorí Pavel Pribiš, šéf portálu Boataround.

Zdroj | Boataround

Najväčší záujem je o klasické dovolenkové destinácie Slovákov ako Chorvátsko, Grécko či Taliansko. Platforma však funguje aj na Slovensku, kde sme mali možnosť, vyskúšať si plavbu po Dunaji.

Plavili sme sa na tzv. speedboate, čo je v podstate luxusný a rýchly motorový čln. V našom prípade išlo o Regal Bowrider 2300 | Margarete, ktorý má motor V8 s výkonom 300 koní. Na palube s nami išiel aj kapitán, ktorý nás zobral k hradu Devín. Cestou nám okrem zaujímavých bodov o okolí hovoril aj o tom, ako treba „čítať“ Dunaj.

 

Speedboat je naozaj rýchly, luxusný a príjemný spôsob plavby. Okrem zážitku sa vám naskytnú aj unikátne výhľady, ktoré by ste za iných okolností nemali ako vidieť. Na palube môžete byť naraz až deväť ľudí, k dispozícii je kúpacia plošina a tiež strieška, ktorú možno zatiahnuť v prípade dažďa či silného vetra.

Disponuje tiež najnovšími technológiami a komfort je a vypracovanie je na vysokej úrovni.  Prenájom takejto lode je 250 €, čo je v prípade že pôjdete skupina 8-9 ľudí, výborná cena. Platforma postupne plánuje pridávať aj ďalšie lode v oblastiach ako Liptovská Mara, Zemplínska Šírava a pod.