Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Skylink zdražuje. Odkedy a o koľko?

Skylink zdražuje. Odkedy a o koľko?
Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Skylink zdražuje. Odkedy a o koľko?
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Začína to byť pravidlom, že v posledných týždňoch stúpajú ceny azda všetkého, už dávno to nie je len chlieb, mäso a benzín. Ceny dvíhajú aj telekomunikační operátori, najnovšie „predstavil“ nový cenník aj obľúbený Skylink.

Spoločnosť uvádza, že nemá inú šancu, ako reagovať na skokový rast prevádzkových nákladov v posledných mesiacoch spôsobený externými vplyvmi. Skylink nasleduje ďalších poskytovateľov TV služieb.

S účinnosťou od 1. novembra sa zvyšujú ceny niektorých programových balíčkov satelitnej TV. Dobrou správou je, že ceny balíčkov internetovej televízie zostávajú rovnaké. Ďalej sa predlžuje akciová ponuka satelitného balíčka Kombi+. Ten obsahuje nový program CANAL+ Sport a viacero ďalších filmových, dokumentárnych a detských programov. Do 31. marca 2023 si ho môžete objednať za 17,90 eur.

Obsah pokračuje pod reklamou

Záujemci o jednorazovú platbu za 2 až 12 mesiacov uhradia čiastku rovnajúcu sa násobku mesačného poplatku a počtu mesiacov. Spoločnosť upozorňuje, že niekoľkonásobná úhrada jednorazového predplatného programového balíčka, nezaručuje právo na čerpanie týchto služieb za súčasných cien aj po uplynutí 1 roka od úhrady.

Ako vyplýva z cenníka, niektoré prémiové služby sa skladajú z iných, „menších“ služieb. Kombi+ obsahuje Multi, služba Multi obsahuje Smart. Skylink umožňuje jednoduchý prechod z nižšej služby na vyššiu. Stačí uhradiť predplatné vyššej služby aspoň na jeden mesiac a platbu označiť špecifickým symbolom vyššej služby a variabilným symbolom, čo znamená posledných 10 čísel dekódovacej karty. Takto sa automaticky nastaví dĺžka autorizácie vyššej služby na určitý počet dní. Tento počet dní sa vypočíta nasledovným spôsobom: (nevyčerpaná čiastka za nižšiu službu + nová platba) / denná cena vyššej služby.

Na porovnanie prinášame ceny satelitných služieb, pri ktorých dochádza k zmene v pôvodnej a zvýšenej cene.

Satelitná službaCena do 31. 10. 2022 (eur)Cena od 1. 11. 2022 (eur)
Smart9,9011,60
Multi12,9015,20
Flexi 1011,5013,20
Film Europe7,207,60
CS7,107,40
Druhá karta3,704,40

Ako vidíte, našťastie nejde o markantné zvýšenie cien. Keď sa však aj takéto malé navýšenie nabalí s ostatnými položkami, v rodinnom rozpočte môže veľmi ľahko dôjsť k napätiu. Sledujte našu rubriku Ako ušetriť a s pomocou našich tipov nájdite priestor, kde môžete nejaké to euro ušetriť.