Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Skydio R1 - autonómny dron s 13 kamerami do každého terénu

Skydio R1 - autonómny dron s 13 kamerami do každého terénu
Zdroj | Skydio
Michal Spiegel
Skydio R1 - autonómny dron s 13 kamerami do každého terénu
Zdroj | Skydio
Zdroj | Skydio

Drony sú aj v roku 2018 veľmi populárnou hračkou na natáčanie videí. Najnovšie sa svetu ukázal zaujímavý dron Skydio R1, ktorý okrem unikátneho navigačného systému ponúka autonómny systém lietania.

Dron na prvý pohľad pripomína podobné kúsky, o ktorých sme už v minulosti písali ako napríklad AirDog ADII alebo Hover Camera Passport. Podobne ako spomenuté modely, aj Skydio R1 má autonómny režim, ktorý vás vie sledovať pri vykonávaní športových aktivít.

Skydio R1 však sľubuje prepracovaný systém navigácie, ktorý neprekvapí žiadna prekážka. Vďaka Skydio Autonomy Engine, dron dokáže mapovať kompletné prostredie vo svojom okolí a tak sa vyhnúť akejkoľvek prekážke.

Na mapovanie priestoru slúži 13 senzorových kamier, ktoré si dokážu vytvoriť 3D mapu vrátane stromov, ľudí či budov. Na skutočné snímanie používa dron Skydio R1 4K Ultra HD kameru, ktorá natáča pri 30 fps.

Zdroj | Skydio
Pozrite si

AirDog ADII – profesionálny dron pre športovcov

Dron tiež sľubuje intuitívne ovládanie pomocou aplikácie, ktorá je veľmi jednoduchá. Stačí zvoliť režim a povel a dron sa už prispôsobí.

Výhodou dronu tiež je, že dokáže vzlietnuť priamo z ruky a teda netreba hľadať nejakú vhodnú plochu, čo môže byť častokrát problém.

Dron na rozdiel od konkurencie nesleduje signál v telefóne, ale pomocou spomínaného 3D obrazu práve vás, takže zábery by mali byť kvalitnejšie.

Zdroj | Skydio
Pozrite si

Hover Camera Passport – dron, ktorý vás bude neustále sledovať

Podľa dostupných informácií, Skydio R1 disponuje módmi ako sledovanie (Follow), natáčanie spredu (Lead), natáčanie z boku (Side), krúženie (Orbit) a statické natáčanie so sledovaním objektu z miesta (Tripod).

Skydio R1 si môžete kúpiť z oficiálnej stránky výrobcu za cenu 2 499 dolárov, čo dron zaraďuje do drahšej kategórie. V balení však nájdete 2 batérie a jedna batéria umožní dronu lietať 16 minút. Maximálna rýchlosť dronu je 40 kilometrov za hodinu. Čo na tento zaujímavý, no relatívne drahý dron poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte. 

Zdroj