Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 21.10.2011

Skúter Evolve zvládne až 100 Km na jedno nabitie

Skúter Evolve zvládne až 100 Km na jedno nabitie
Marek Šimunek
Skúter Evolve zvládne až 100 Km na jedno nabitie

Nie len ekologické zmýšľanie ale aj stúpajúce ceny pohonných hmôt vytvárajú čím ďalej väčší priestor elektrickej energii ako hlavnému palivu vo vozidlách budúcnosti. Hybridné autá sa postupne stávajú bežnými, avšak tie čisto elektrické sa ešte tak často na cestách nevidia. Rovnako to platí aj o elektrických motocykloch a skútroch, ktoré si svoje uplatnenie nájdu hlavne v mestách. Firma Evolve si je toho vedomá a tak predstavila trojicu nových skútrov, ktoré vydržia na jedno nabitie skutočne dlho.

Evolve Titanium

Väčšina výrobcov automobilov a motocyklov chápe aký veľký potenciál sa skrýva v elektrickom pohone. Doposiaľ sa však vo väčšine prípadov stretávali s problémom dojazdu na energiu dodávanú batériami, nakoľko úmerne s dojazdom rastie aj veľkosť integrovaných batérií. Dojazd na jedno nabitie teda nebol oslňujúci hlavne v prípade motocyklov. Spoločnosť Evolve však prichádza na trh z trojicou nových skútrov, ktoré odstraňujú problém s malým dojazdom. Títo mestský spoločníci totižto zvládnu prejsť na jedno nabitie viac ako 60 Míl, čo je 96 Km a to je už viac ako slušná hodnota, hlavne ak si do úvahy zoberiete, že skúter nebudete používať na dlhé jazdy ale len na niekoľko kilometrov po meste. Takto vám skúter na jedno nabitie vydrží kľudne aj niekoľko dní.

Evolve Titanium

High-end model v trojici nových modelov predstavuje Evolve Titanium, ktorého cena je 5 400 USD (3 905,12 €) a o jeho pohon sa postará motor s výkonom 5 000 W. Integrovanú batériu s kapacitou 60 Ah nabijete za dve a pol hodiny a potom môžete cesty spokojne brázdiť až do vzdialenosti 60 Míl (96 Km). Okrem veľkého dojazdu si v prípade potreby môžete užiť aj rýchlu jazdu, nakoľko maximálna rýchlosť Evolve Titanium je 70 Míl/h (112 Km/h). Stred predstavuje model Neon, ktorý čerpá energiu z batérie s rovnakou kapacitou až na to, že sa spolieha na elektromotor s výkonom 3 000 W. Tieto parametre mu dovolia dosiahnuť dojazd 50 Míl (80,5 Km) a maximálnu rýchlosť 50 mph (80,5 Km/h). Cena Evolve Neon je pre US trh stanovená na 3 900 USD (2 820,36 €). Najlacnejším modelom je Evolve Helium, ktorý si zakúpite v USA za 2 900 USD (2 097,19 €). Batéria s kapacitou 40 Ah sa nabije za 2,5 hodiny a elektromotor s výkonom 1 500 W dokáže tohto drobca pohánať až na vzdialenosť 40 Míl (64,3 Km).

Evolve Helium

Foto: Evolve