Školáci v USA sa budú vyvážať na elektrických autobusoch!

ZDROJ | Midwest Transit Equipment

V USA sa školáci budú čoskoro vyvážať na upravených školských autobusoch. Plynie to z partnerstva dvoch spoločností, ktoré tieto pohonovo prestavané autobusy budú dovážať počas nasledujúcich piatich rokov.

Pozrite siDacia Spring Electric – konečne elektromobil dostupný (takmer) pre každého

Austrálska spoločnosť SEA Electric, ktorá sa zaoberá výrobou batériových systémov pre úžitkové vozidlá, a americký Midwest Transit Equipment, zaoberajúci sa predajom školských autobusov, uzavreli zaujímavé partnerstvo, čo je ďalší krôčik k zníženiu uhlíkovej stopy v doprave.

Zaviazali sa k tomu, že spoja sily a elektrifikujú už existujúce školské autobusy so spaľovacím motorom. Počas nasledujúcich piatich rokov dodajú až 10 000 takýchto elektrických autobusov.

ZDROJ | Midwest Transit Equipment

Cieľom tejto prestavby je dodať elektrický autobus za zlomok nákladov za úplne nový. Pre upresnenie, SEA tvrdí, že za cenu úplne nového elektrického školského autobusu vedia dodať dve až tri prerobené elektrifikované autobusy.

Tie budú disponovať aj funkciou vehicle-to-grid, vďaka čomu ich teda bude možné mimo prevádzky používať na vyrovnanie dopytu po elektrickej energii v sieti.

John McKinney, prezident spoločnosti Midwest Transport Equipment, povedal, že partnerstvo so SEA Electric im umožní rýchlejšie reagovať na potreby ich zákazníkov a doplní predaj nových autobusov. Vďaka ich partnerstvu majú dobrú pozíciu na to, aby boli lídrom hnutia za elektrifikáciu.

ZDROJ | Midwest Transit Equipment

Aj American Lung Association nabáda Kongres k tomu, aby aktívne financoval elektrické školské autobusy z dôvodu škodlivého vplyvu nafty na študentov. Dokonca si k tomu pripravili aj propagačné video.

Zdá sa, že elektrifikáciou postupne prejde každý segment dopravy, či už leteckej, lodnej alebo práve automobilovej. Cieľ je jasný: znížiť uhlíkovú stopu a zároveň pri tom myslieť aj ekonomicky.

Pozrite siPorsche ukázalo nový koncept. Zatiaľ však len pre hru

ZdrojElectrek

Komentáre k článku