Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Škodovky majú problém s Travel Assitantom, riešením môže byť až výmena volantu

Škodovky majú problém s Travel Assitantom, riešením môže byť až výmena volantu
Zdroj | ŠKODA
Igor Neštrák
Škodovky majú problém s Travel Assitantom, riešením môže byť až výmena volantu
Zdroj | ŠKODA
Zdroj | ŠKODA

Modely Škoda vyrobené v rokoch 2020 a 2021 majú problém s fungovaním systému Travel Assist. Tento asistent zabezpečuje napríklad funkciu udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a je aj neoddeliteľnou súčasťou adaptívneho tempomatu.

Problémy tohto systému sa prejavujú rôzne, pričom vozidlo hlási poruchy rôzneho typu. Majiteľ Škody Kodiaq RS z roku 2021, ktorého sa tento problém dotýka spozoroval problematické správanie približne po roku užívania vozidla ako aktivoval vyhrievanie volantu.

Od prvého prejavu závady auto zobrazilo 250 chybových hlásení, ktoré sú sprevádzané nepríjemným zvukovým znamením. Vo facebookovej skupine majiteľov modelu Kodiaq nespokojných užívateľov vozidiel neustále pribúda. Podmienky, pri ktorých sa chyba objaví, sú vždy rôzne.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ďalšiemu majiteľovi Kodiaqu sa chyba objavila ráno za tmy a slabého dažďa. Akonáhle sa vyjasnilo a prestalo pršať, systém fungoval bezproblémovo. Systém Travel Assist môže automaticky zastaviť a znovu naštartovať vozidlo, rozpoznáva dopravné značky a sleduje ďalšie vozidlá v dopravnej zápche.

Automobilka Škoda Auto priznáva problém, ktorý v niektorých prípadoch môže byť spôsobený znečisteným výhľadom spolupracujúcich senzorov hlavne čelného radaru. Prejavuje sa tu aj softvérový problém u vozidiel z roku výroby 2020 a 2021.

Škoda v rámci záruky prichádza s technickým riešením, ktoré zahŕňa aktualizáciu softvéru a v prípade potreby výmenu volantu. Tento problém sa dotýka celého modelového radu Fabia, Kamiq, Scala, Octavia, Karoq, Kodiaq, Superb a Enyaq, ich počet by sa mal pohybovať v tisícoch vozidiel.

Zdroj