Reklama

ŠkodaSAT: zabezpečte si svoju Škodovku dokonale

Števo Porubský

Český výrobca automobilov predstavil unikátnu novinku s podobe bezpečnostného systému ŠkodaSAT. Ten ako doplnkový balíček pre vaše vozidlo zabezpečí nielen ochranu auta, ale i ochranu posádky v prípade nehody. Nechýbajú ani doplnkové služby pre firemných zákazníkov A cena nie je žiadny extrém.

 Škoda logo

ŠkodaSAT označuje výrobca ako prvý bezpečnostný systém novej generácie. Novinka z dielne českého výrobcu je pomerne šikovným a hlavne komplexným systémom nielen na ochranu auta, ale aj posádky. Systém je zložený z niekoľkých častí, no vo vozidle vidíte len jedno tlačidlo – asistenčné tlačidlo. To slúži na privolanie okamžitej pomoci vďaka nonstop centrále ŠkodaAssistance, ktorá vďaka GPS modulu v aute vie presne určiť, kde sa nachádzate. Vy zároveň dostanete potvrdzujúcu SMS o prijatí žiadosti o pomoc.

ŠkodaSAT

Okrem toho je systém v základe vybavený nárazovým snímačom, ktorý v prípade nehody automaticky aktivuje zaslanie žiadosti o pomoc. Zaujímavá je tiež služba Automatické stráženie špeciál. Tá slúži na monitoring vozidla a v prípade poklesu napájania na autobatérii, alebo ak je autobatéria odpojená, uzamknuté vozidlo niekto otvorí či naštartuje, alebo v prípade pohybu vozidla bez zapnutého zapaľovania (odtiahnutie vozidla) dostanete SMS správu o stave auta a zároveň je informovaný Dispečing ochrany G4S Secure Solutions. Tá sa postará o vyhľadanie a diaľkové zablokovanie vozidla. Celkom podarené, najmä, keď sú u nás práve „Škodovky“ najkradnutejšie autá.

 ŠkodaSAT

V cene základnej sady je zahrnuté telemetrické zariadenie, montážna sada pre vozidlo, asistenčné tlačidlo, SIM karta, prenos dát v roamingu po celej Európe, správa zákazníckych dát cez internet, štatistiky prevádzky vozidla a základné služby: Štandardný balík TVM, Asistencia a Automatické stráženie špeciál na obdobie jedného roka. Systém ŠkodaSAT je možné nainštalovať do modelov Fabia, Octavia, Superb, Yeti a Roomster. Cena balíka a poplatok za prvý rok asistencie je 560 €. V ďalších rokoch je za základný balík (Štandardný balík TVM, Asistencia a Automatické stráženie špeciál) účtovaný poplatok 169,20 € ročne.

ŠkodaSAT

Tým ale možnosti ŠkodaSAT nekončia. Medzi doplnkové služby patrí napríklad Monitoring vozidla – Kniha jázd, Súkromné jazdy či Identifikácia vodičov. Ceny doplnkových služieb a viac informácií nájdete na web stránke automobilky. Škoda sa tiež postarala o to, že aktiváciou ŠkodaSAT získavate zľavu na havarijnom poistení 20-25% (25% v Allianz a 20% v poisťovni Uniqa). Okrem toho Škoda poskytuje svojim zákazníkom doživotnú garanciu mobility.  

Škoda logo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.