ŠKODA pre svoj modelový rad ENYAQ iV prináša zásadnú aktualizáciu

S predstavením nového modelu ENYAQ COUPÉ iV český výrobca prišiel s novou verziou softvéru určenú pre celú modelovú radu ENYAQ iV vrátane už vyrobených vozidiel.

 Všetky vozidlá rady ENYAQ iV a ENYAQ COUPÉ iV vyrobené vo februári tohto roka budú už vybavené novou verziou softvéru ME3. Modely ENYAQ iV, ktoré už boli dodané zákazníkom, budú na novú verziu softvéru bezplatne aktualizované pri návšteve servisu v druhej polovici roka 2022.

Softvérová aktualizácia ME3 prináša viacero noviniek.

 Pomocou tlačidla na centrálnom displeji infotainmentu je možné aktivovať nový systém ochrany batérie, kedy pri ďalšom nabíjaní sa batéria nabije maximálne na 80 %. Tento systém dokáže znížiť maximálny nabíjací výkon, čo sa pozitívne prejaví na životnosti akumulátora. Grafika nabíjania a dojazdu po novom zahŕňa aj zobrazenie cieľa jazdy a potrebných zastávok pre nabíjanie.

Pozrite siKto je lepší? ŠKODA ENYAQ iV 80 alebo VW ID.4 1ST Max Pro Performance?

ENYAQ iV vybavený pohonom všetkých kolies bude s prichádzajúcou aktualizáciou vybavený novým jazdným režimom Traction, ktorý je určený pre jazdu na nespevnených komunikáciách alebo na klzkom povrchu a ktorý ponúka stály pohon všetkých kolies pri rýchlosti do 20 km/h.

 Vylepšené je aj zobrazenie údajov na virtuálnom kokpite a head-up displeji, zobrazenie objektov v okolí vozidla je intuitívnejšie a úroveň nabitia batérie sa okrem príslušného symbolu stavu nabitej batérie ukazuje aj v percentách.

Prepracovaný bol aj teplotný manažment akumulátora a navigácia vozidla v novej verzii zobrazuje predpokladaný SoC po príchode k plánovanému nabíjaciemu miestu.

S novou aktualizáciou sa zvýšila rýchlosť nabíjania pri ultra rýchlom nabíjaní. Vozidlá vybavené akumulátorom o kapacite 62 kWh majú po novom nabíjací výkon 120 kW, väčší akumulátor s kapacitou 82 kWh dosahuje nabíjací výkon 135 kW. Nabitie z 10 na 80 % pri oboch veľkostiach akumulátora trvá približne 35 minút.

ZdrojŠkoda Auto

Komentáre k článku