Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Škoda KUSHAQ ide zabojovať o obrovský indický trh

Škoda KUSHAQ ide zabojovať o obrovský indický trh
Zdroj | Škoda
Richard Pliešovský
Škoda KUSHAQ ide zabojovať o obrovský indický trh
Zdroj | Škoda
Zdroj | Škoda

Nová škodovka je prvá, ktorá je postavená v rámci projektu INDIA 2.0 na modulárnej platforme MQB-A0-IN. Škoda spolu predstaví až štyri modely určené špeciálne pre indický trh. Automobilka spustila v závode v indickej Púne novú linku, na ktorej sa budú montovať vozidlá na platforme MQB.

Škoda KUSHAQ ponúka dva TSI motory (1,0 a 1,5 l) s pohonom predných kolies. K dispozícii je 6-stupňová manuálna, 6-stupňová automatická, alebo 7-stupňová automatická prevodovka DSG.

Zdroj | Škoda

Infotainment je vybavený dotykovým displejom, vodič má k dispozícii asistenta pri rozjazde do kopca. Svetelný a dažďový senzor, ako aj tempomat zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy. V ponuke nájdete systém monitorovania tlaku v pneumatikách.

Zdroj | Škoda

Novou Škodou KUSHAQ začína automobilka Škoda na indickom subkontinente novú éru. V rámci projektu INDIA 2.0 zodpovedá spoločnosť Škoda Auto za všetky aktivity koncernu Volkswagen na indickom trhu.

Thomas Schäfer, predseda predstavenstva Škoda Auto

Zdroj | Škoda

V závislosti na výbave má Škoda KUSHAQ v štandardnej výbave LED predné svetlomety a denné LED svetlá. Zadné a brzdové svetlá sú tiež vybavené LED diódami. Vozidlo môže byť vybavené až šiestimi airbagmi. Airbagy vodiča a spolujazdca sú v základnej výbave, doplnkovo sa dajú pridať hlavové a bočné airbagy vpredu.

Pozrite si

Škoda OCTAVIA COMBI RS iV – 3 týždne s baterkou v kufri

Po vozidlách KODIAQ a KAROQ ide už o tretie SUV ponúkané v Indii. KUSHAQ má veľký rázvor (2 651 mm), veľké kolesá a masívny dizajn, vďaka tomu vyzerá opticky väčšie, ako v skutočnosti je.

Zdroj | Škoda

Pýtate sa, ako prišla Škodovka na meno novinky? Pochádza zo starého indického jazyka sanskrt. V tomto, ešte aj dnes používanom, jazyku bohov označuje slovo Kushak kráľa, resp.  vládcu. Písaná forma začínajúca písmenom „K“ a končiaca „Q“ je pokračovaním zavedeného názvoslovia pre modely SUV značky Škoda KODIAQ, KAROQ a KAMIQ.

Zdroj | Škoda

Od roku 2018 zodpovedá za projekt INDIA 2.0 Škoda Auto. Jeho cieľom je posilnenie pozície na indickom trhu masívnym rozšírením ponuky vozidiel v objemovom sektore. V rámci projektu investuje koncern Volkswagen spolu jednu miliardu €. 275 miliónov € pôjde do výskumu a vývoja kompaktných SUV a liftbackov. Do roku 2025 chce koncern dosiahnuť trhový podiel vo výške 5 %.

Zdroj | Škoda

Vstup na indický trh nie je náhodný. Škoda má v Indii dlhodobú tradíciu, už v druhej polovici 30. rokov dovážala do Indie 90 kusov vozidiel. Dnes to môže znieť úsmevne, ale v tej dobe (1938) to predstavovalo siedme miesto v exporte Škodovky.

Príjem objednávok sa spustí v júni 2021, prvé vozidlá KUSHAQ budú dodané v júli tohto roku.