Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ŠKODA a VW budú používať slovenskú navigáciu Sygic. Aké sú dôvody?

ŠKODA a VW budú používať slovenskú navigáciu Sygic. Aké sú dôvody?
Tomáš Šmidák
ŠKODA a VW budú používať slovenskú navigáciu Sygic. Aké sú dôvody?

Vo vybraných indických modeloch značiek ŠKODA a VW bude integrovaná slovenská navigácia Sygic. Partnerstvo bude trvať až do roku 2029.

Navigácia je jedna z hlavných funkcií, ktorú využíva takmer každý motorista. Okrem klasických zabudovaných systémov máte na výber veľké množstvo externých aplikácií ako Waze, Google Mapy, Apple Mapy či Sygic. Čo by sa však stalo, keby sa tieto dva svety spoja do jedného. Indická pobočka VW na to má odpoveď.

Spoločnosti Sygic a ŠKODA  AUTO Volkswagen India Private Limited sa dohodli na integrácii GPS navigácie Sygic do svojich vozidiel, v rámci stratégie India 2.0. Pomocou nej, chce nemecký výrobca zvýšiť svoje postavenie na indickom trhu. Použitie pokročilej navigácie Sygic, so sebou prináša niekoľko výhod.

Zdroj | Sygic

Majitelia vozidiel nebudú musieť v prípade aktualizácie navštíviť profesionálny autoservis. Aktualizáciu budú môcť vykonať aj sami pomocou svojho mobilného telefónu. Navigácia tiež bude fungovať bez prístupu na internet, takže používateľ nebude potrebovať dátové pripojenie.

Pozrite si

Nabíjanie elektromobilu na staniciach GreenWay už spustíte aj cez Sygic

Obsah máp bude poskytovať spoločnosť MapmyIndia, ktorá je popredným indickým poskytovateľom digitálnych máp a lokalizačných technológií. Ich mapy pokrývajú približne 99,5 % indickej cestnej siete, viac ako 8 000 miest a mestských oblasti a viac ako 800 000 obcí a vidieckých oblastí.

Zdroj | mapy.cz

Projekt vznikol aj vďaka partnerstvu s Faurecia Aptoide Automotive App Store. Ten pomáha automobilkám s integráciou aplikácií do ich systémov. Toto riešenie využíva aj platforma MIB Regio skupiny VW Group.

Spolupráca bude trvať v rokoch 2021 – 2029. Aktuálne je navigácia Sygic dostupná v modeloch ŠKODA KUSHAQ, ŠKODA SLAVIA, Volkswagen Taigun a Volkswagen Virtus.