Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Skladačka od Samsungu, Z Flip3 5G, je aktuálne lacnejšia až o 250 eur

Skladačka od Samsungu, Z Flip3 5G, je aktuálne lacnejšia až o 250 eur
Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Skladačka od Samsungu, Z Flip3 5G, je aktuálne lacnejšia až o 250 eur
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Skladacie zariadenia sú novým fenoménom vo svete smartfónov. Medzi výrobcami sa do tohto nového segmentu naplno pustila spoločnosť Samsung, ktorá predáva aktuálne už tretiu generáciu svojho skladacieho „véčka“ s názvom Galaxy Z FLip 3 5G. Teraz môže byť váš až o 250 eur lacnejšie.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite si

Samsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G

Smartfón Samsung Galaxy Z Flip3 5G je krásny kúsok hardvéru. Má sklenenú prednú aj zadnú časť a boky sú z hliníka, pričom celá konštrukcia váži 183 gramov. V roztvorenom stave sú rozmery 166 x 72,2 x 6,9 mm. V zavretom stave sa treba pripraviť na hrúbku 17,1 mm, ale to je daň za menšie rozmery. V tomto segmente nevídanou vecou je certifikácia proti vode IPX8. Pánt je pomerne tuhý, a tak smartfón drží uhly od 70 do 110 stupňov a niektoré aplikácie sa tomu dokážu aj prispôsobiť.

Na zariadení sa nachádzajú dva displeje. Jeden hlavný a druhý, na ktorý sa pozeráte v zatvorenom stave. Ten je typu AMOLED, má 1,9-palca s rozlíšením 260 x 512 pixelov a zobrazí vám notifikácie alebo widgety. Ten hlavný je 6,7-palcový Super AMOLED displej so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou a rozlíšením 2 640 x 1 080 pixelov. Kryje ho super tenké sklo, ktoré je možné zohnúť a na tom sa nachádza ešte plastová fólia. V malom priestrele nájdete aj 10-megapixelovú selfie kameru.

Srdcom zariadenia sa stal procesor Qualcomm Snapdragon 888 s podporou 5G. Sekunduje mu 8 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko. Nechýba Android 12 s podarenou nadstavbou One UI. V Samsungu nezabudli ani na kvalitné stereo reproduktory, NFC, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a ani na čítačku odtlačkov prstov, ktorá sa nachádza v zapínacom tlačidle.

Pozrite si

Samsung Galaxy Z Flip3 5G nie je len módny výstrelok

Hlavné snímače tvorí dvojica 12-megapixelových fotoaparátov, pričom ten druhý je ultra-širokouhlý so šírkou záberu 123 stupňov. Video je možné natáčať v maximálnom 4K rozlíšení pri 60 fps. Batéria svojou papierovou kapacitou 3 300 mAh určite neohúri, ale dopomáha k tomu úsporný procesor a dobre optimalizované prostredie Androidu. Nabíjanie je možné maximálnou rýchlosťou 15 W, ale nechýba bezdrôtové a ani reverzné nabíjanie.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G prišiel do predaja s počiatočnou cenovkou 1 049 eur. Aktuálne si ho však viete kúpiť už za 796,9 eur, čo je úspora 250 eur alebo aj 24 %.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.