Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Šikovná klávesnica s trackpadom pre všetky iPady Pro

Šikovná klávesnica s trackpadom pre všetky iPady Pro
Zdroj | Sentis Design
Richard Pliešovský
Šikovná klávesnica s trackpadom pre všetky iPady Pro
Zdroj | Sentis Design
Zdroj | Sentis Design

Vieme, že séria iPadov Pro od Apple je vydarená a medzi používateľmi obľúbená. Preto predajci doplnkov sa snažia nájsť dieru na trhu a preraziť s niečím, čo má potenciál zaujať. Takou je aj Libra, klávesnica s trackpadom.

Apple iPad Pro je tablet, ktorý sa výkonnostne vyrovná bežným notebookom. Jeho jedinou slabinou je klávesnica. Virtuálna nie je vhodná na prácu, dokúpiť treba mechanickú od Apple, alebo od výrobcov tretích strán. Každá má svoje za aj proti, no ktorá má okrem podsvietných kláves aj trackpad?

Zdroj | Sentis Design

Na Indiegogo sa objavila kampaň práve na takúto klávesnicu. Libra je klávesnica s Bluetooth, trackpadom, podsvietenými a funkčnými klávesami, ktoré majú poskytnúť zážitok podobný ako pri používaní MacBooku.

Libra by tak mala maximalizovať produktivitu bez toho, aby sa prišlo o výhody iPadu. Je kompatibilná so všetkými verziami iPadov, t. j. iPad Pro 9,7 „, 10,5“, 11 „a 12,9“.

Klávesnica je z hliníkového púzdra, ktoré je inšpirované dizajnom Apple a presne ladí s farbami space gray a silver. Libra má byť prvou klávesnicou pre iPad na svete so vstavaným trackpadom, ktorá prináša ovládanie gestami a dotykmi aké poznáme pri MacBoooch.

Zdroj | Sentis Design

Nechýbajú funkčné klávesy. Umožňujú rýchle úpravy hlasitosti, jasu a ďalších užitočných, často používaných funkcií a skratiek. Klávesy sú podsvietené, majú tri úrovne jasu s nastaviteľnými farbami a efektami.

Zdroj | Sentis Design

Samotné klávesy majú rovnaký tvar a veľkosť ako pri najnovšej generácii MacBooku Pro. Štruktúra nožnicového mechanizmu prináša dobrý hmatový a vraj aj tichý spôsob písania.

Zdroj | Sentis Design

O spojenie s iPadom sa stará Bluetooth 5.1, po úvodnom spárovaní sa k nemu Libra automaticky pripojí vždy, keď sa aktivuje klávesnica. Zariadenie podporuje otváranie iPadu od 0 do 120 stupňov, používateľ si tak prispôsobí pozorovací uhol podľa svojej potreby.

Zdroj | Sentis Design

Zabudovaná batéria má 4 000 mAh kapacitu, tá má vydržať na jedno nabitie až 200 dní. V prípade potreby umožňuje dobíjanie zo samotného iPadu cez USB-C.

V crowdfundingovej kampani sa ponúka klávesnica len pre iPad Pro 11“. Po rozbehnutí sériovej výroby sa sortiment rozšíri pre všetky verzie a veľkosti. Štartovacia cena klávesnice Libra je pre prvých zákazníkov 90 eur (99 dolárov), jej plná cena bude neskôr 144 eur. S distribúciou sa začne už v januári 2020.

Zdroj | Sentis Design
Zdroj