Reklama

Sharp predstavil smartfón Sharp S7 s týždňovou výdržou batérie

Zdroj | jp.sharp
Juraj Recký
Zdroj | jp.sharp
Zdroj | jp.sharp

Ide síce o strednú triedu, no stále je inteligentnejší, než Nokia 3310. Dôležitá je však technológia úspory energie, ktorá by mohla inšpirovať konkurenciu.

Japonská spoločnosť Sharp pre svoj domáci trh predstavila smartfón Sharp S7, ktorý sa chváli až týždňovou výdržou batérie. Pre nás skôr zaujímavosť, avšak môže naznačiť akým smerom by sa konkurenti mohli v budúcnosti uberať pri riešení výdrže batérie smart zariadení.

Zdroj | jp.sharp

Smartfón Sharp S7 vychádza z Aquos Sense 3 Lite, avšak má menšiu RAM, menej úložného priestoru a neodomknete ho odtlačkom prsta. Beží na čistom Android 10 s predinštalovanými službami Google Asistenta. Aby sme však boli v prípade tejto strednej triedy konkrétni. Sharp S7 beží na Snapdragon 630 s podporou RAM o veľkosti 3 GB a 32 GB úložným priestorom. Hlavný fotoaparát má 12 Mpx s clonou f/2,0, selfie kamra má 8 Mpx a clonu f/2,2. Fotoaparátu pomáha stabilizácia obrazu EIS a funkcie umelej inteligencie.

Podľa odhadov portálu GSMarena.com je zadná strana smartfónu kovová, pripomíname, že drvivá väčšina výrobcov dnes preferuje z praktických dôvodov sklo. Rozmery smartfónu sú 147 x 70 x 8,9 milimetrov, hmotnosť sa zastavila na 167 gramoch.

Zdroj | jp.sharp

Full HD LCD displej má uhlopriečku 5,5-palcov s rozlíšením 2 160 x 1 080 pixlov. Dôležitý je však prívlastok IGZO. Táto technológia pochádza priamo z dielní spoločnosti Sharp a je energeticky úsporným riešením pre displeje. Sharp S7 s IGZO a batériou o veľkosti 4 000 mAh by mal podľa výrobcu vydržať na jedno nabitie 7 dní. Výdrži tiež napomáha výbava zo strednej triedy. Smartfón nemá rýchlonabíjanie.

Zdroj | jp.sharp

V špecifikáciách sa ďalej spomína odolnosť IP68 a zvlášť odolnosť voči nárazom. Výrobca sľubuje minimálne jednu systémovú aktualizáciu do 24 mesiacov od uvedenia na trh a garantuje 3 ročnú aktualizáciu systému. V ponuke by mali byť farby broskyňová, strieborná a šedá. Cenovku výrobca zatiaľ tají, S7 bude v predaji na domácom trhu od polovice decembra 2019.

Je teda pravdepodobné, že by sa výdrž batérie v inteligentných zariadeniach konečne mohla odraziť od priemerného jeden a pol až dvoch dní. Samozrejme, ak je energeticky úsporné riešenie IGZO tak funkčné ako ho Sharp prezentuje.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.