Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020
Zdroj | wallpapersden
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020
Zdroj | wallpapersden
Zdroj | wallpapersden

Po seriálovo slabšom začiatku roka tu máme marec, ktorý je nabitý kvalitnými seriálmi na viacerých streamovacích platformách. Kým väčšinou dominuje Netflix, tento mesiac má navrch HBO GO.

Po minulé mesiace sme sa v našom pravidelnom článku venovali okrem seriálových noviniek, aj filmom. Najnovšie sa budeme venovať iba seriálom, aby sme sa držali názvu článku.

Marec bude silný na všetkých streamovacích službách a tak ako každý mesiac, aj tento sme výber zostavili z ponuky streamovacích služieb Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Disney+ a Apple TV+. Služba Disney+ nie je zatiaľ oficiálne dostupná pre Slovensko, no napriek tomu budeme informovať o nových tituloch pre túto službu. Koncom marca by sa mala služba Disney+ objaviť na britskom, talianskom, španielskom, francúzskom a nemeckom trhu, tak uvidíme, či sa dočkáme oznámenia aj pre iné krajiny.

Zdroj | The Walt Disney Company

Ku každému seriálu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

Zdroj | Netflix

Amazing Stories

Apple TV+ – 6. marec

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Jeden z najočakávanejších projektov streamovacej služby Apple TV+ by mohol prilákať na túto službu viac divákov. Remake pôvodného seriálu z roku 1985, za ktorým stál dnes už legendárny režisér Steven Spielberg, prinesie sériu dobrodružných epizód, ktoré budú pracovať s témou sci-fi a nadprirodzených fenoménov. To všetko v typickom štýle Steva Spielberga.

Očakávaný seriál má divákov preniesť do sveta zázrakov cez objektív tých najtalentovanejších filmárov, režisérov a scenáristov súčasnosti. Steven Spielberg už nebude nový seriál režírovať, no je uvedený ako jeden z hlavných producentov. pokiaľ obľubujete seriál Stranger Things na Netflixe, potom si tento kúsok určite nenechajte ujsť.

My Brilliant Friend –  The Story of a New Name

HBO GO – 16. marec

IMDB – 8,5/10

Rotten Tomatoes – 93 % (Tomato meter), 94 % (Audience Score)

ČSFD – 82 %

Druhá séria oceňovaného seriálu podľa bestselleru talianskej spisovateľky Eleny Ferrante príde na HBO GO v polovici marca. Taliansky seriál si získal množstvo fanúšikov aj na Slovensku, keďže pred pár mesiacmi ho priniesla na obrazovky RTVS.

HBO GO začne s vydávaním nových dielov druhej série na týždennej báze od 16. marca. Príbeh sleduje životnú cestu dvojice kamarátok Eleny Grecovej a Lily Cerullovej, ktoré vyrastajú na chudobnom juhu Talianska 50 rokov. Príbeh spracováva témy vzťahov a priateľstva, no tiež sociálnych rozdielov a vzdelávania.

Pozrite si

10 najlepších aplikácií na streamovanie filmov, seriálov a videí

The Letter for the king

Netflix – 20. marec

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Nový výpravný seriál od Netflixu podľa knižnej predlohy sleduje príbeh chlapca Tiuriho, ktorý má doručiť tajný list kráľovi. Ide o 6-dielny fantasy seriál zasadený do prostredia stredovekých rytierov. Zo známych hercov sa v seriáli objaví talentovaný Andy Serkis, ktorého si môžeme pamätať ako Gluma z Pána prsteňov.

Zdá sa, že Netflix má záľubu v týchto „kráľovských filmoch“. Po The Last Kingdom, Outlaw King a The King, prichádza ďalší projekt, ktorý má v názve slovo King. Uvidíme, či seriál aspoň čiastočne nahradí mega-úspešný fantasy seriál Game of Thrones.

The Pale Horse

Amazon Prime – 13. marec

IMDB – 6,2/10

Rotten Tomatoes – 64 % (Tomato meter)

ČSFD – 68 %

Napriek tomu, že za seriálom stojí televízia BBC, v prvej polovici marca ju bude vysielať aj streamovacia služba Amazon Prime. Ide o seriál, ktorý bol adaptovaný podľa detektívky Agathy Christie. Napriek nižším hodnoteniam, fanúšikovia hovoria o kvalitnom scenári a veľmi dobrom hereckom obsadení.

Príbeh sleduje záhadné vraždy, za ktorými má vraj stáť trojica čarodejníc. Majú však vraždy racionálne vysvetlenie? Pokiaľ obľubujete filmy ako Vražda v Orient Expresse či Na nože, potom si tento seriál nenechajte ujsť.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2020

The Plot Against America

HBO GO – 16. marec

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Ďalší očakávaných seriál z dielne HBO bude na streamovacej službe debutovať v rovnaký deň ako My Brilliant Friend. Zápletka nového seriálu sa bude venovať alternatívnej histórii, v ktorej prezidentské voľby v roku 1940 v USA nevyhral Franklin D. Roosevelt, ale slávny pilot Charles Lindbergh.

V hlavnej úlohe tejto 6-dielnej minisérie sa predstaví herečka Winona Ryder. Téma seriálu je určite aktuálna – rozširujúci sa antisemitizmus v americkej spoločnosti, ktorý bol inšpirovaný myšlienkou Lindbergovho izolacionizmu, čiže nezasahovania USA do Druhej svetovej vojny.

Westworld – Season 3

HBO GO – 15. marec

IMDB – 8,7/10

Rotten Tomatoes – 86 % (Tomato meter), 83 % (Audience Score)

ČSFD – 84 %

Tretia séria oceňovaného výpravného seriálu nás zavedie do reálneho sveta. Opäť tak zažijeme nové prostredia a podľa trailerov môžeme očakávať oveľa väčšiu mieru akčných scén. Pokiaľ ste so seriálom Westworld ešte nemali tú česť, určite odporúčame túto chybu napraviť.

Seriál pracuje s množstvom filozofických úvah a myšlienok, no tou základnou otázkou ostáva: Čo ak náš svet nie je skutočný? Okrem Los Angeles budúcnosti, budeme môcť vidieť aj ďalšiu časť zábavného parku, tentokrát umiestnenom vo fašistickom Taliansku 40. rokov.

https://www.youtube.com/watch?v=pDJbFA32_QY&t=29s