Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2020

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2020
Zdroj | SBS
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2020
Zdroj | SBS
Zdroj | SBS

Seriálovo nabitý rok 2019 máme za sebou a pred nami je rok 2020, ktorý prinesie viacero perfektných seriálových a filmových kúskov na streamovacie služby. Tu je výber tých najlepších na tento mesiac.

Streamovacie služby priniesli minulý rok viacero kvalitných titulov. Spomenieme dramatické minisérie Chernobyl a The Act, nové fantasy His Dark Materials a The Witcher či filmové klenoty The Irishman a Marriage Story. Tento rok si pre nás HBO GO, Netflix, Disney+, Apple TV+ a Amazon Prime pripravili tiež viacero očakávaných filmov a seriálov.

Pod každým seriálom je dátum americkej premiéry. Väčšinou sa v tento deň objaví seriál aj na slovenskom Netflixe, na HBO GO, Amazone a Apple TV+, no môžu existovať výnimky. Služba Disney+ nie je zatiaľ oficiálne dostupná pre Slovensko, no napriek tomu budeme informovať o nových tituloch pre túto službu.

Zdroj | Netflix

Ku každému seriálu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Plex spustil bezplatný streaming filmov a seriálov, funguje aj na Slovensku

Avenue 5

HBO GO – 19. január 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Sci-fi komédia o vesmírnom turizme s Hughom Lauriem (Dr. House) v hlavnej úlohe? Tak to už áno. Očakávaný seriálový projekt, ktorý by sa mal objaviť na obrazovkách HBO spracuje originálnu zápletku, ktorá už z prvých trailerov vyzerá bizarne.

Spojenie tvorcu Armanda Iannucciho, ktorý v minulosti priniesol satirickú komédiu Stratili sme Stalina a herca Hugha Laurieho, ktorý sa pravdepodobne opäť ukáže ako cynik v postave kapitána lode, by malo byť tou pravou zmesou, ktorá zaručí televízny úspech.

Dracula

Netflix – 4. január 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Príbeh grófa Drakulu dostane nové spracovanie, tentokrát od Netflixu. Pôjde o trojdielnu minisériu, ktorá spracuje slávny hororový príbeh od Brama Stokera. Hlavným lákadlom bude pre tuzemského fanúšika fakt, že sa seriál natáčal na Slovensku.

V seriáli tak uvidíme zábery z Banskej Štiavnice, Zuberca či Oravského zámku. Pokiaľ obľubujete horory a upírov, nenechajte si túto minisériu ujsť.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2019

Messiah

Netflix – 1. január 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Od dnes je na Netflixe dostupný nový dramatický seriál, ktorý bude sledovať muža, ktorý sa vydáva za mesiáša a ktorý k sebe strháva celosvetovú pozornosť v podobe nasledovníkov. Zároveň budeme sledovať agentku CIA, ktorá bude tohto údajného spasiteľa vypočúvať a ktorá chce odhaliť, o čo mu v skutočnosti ide.

Originálny námet v spojení s kvalitným scenárom by mohol spôsobiť, že Netflix chce začiatkom roku priniesť niečo skutočne epické. Uvidíme, či sa to podarí práve s týmto titulom.

The New Pope

HBO GO – 13. január 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Aby tých náboženských tém nebolo málo, aj HBO chystá tematický seriál o cirkvi, ktorý sa ale pravdepodobne veriacim nebude páčiť. Ide o príbeh kontroverzného pápeža Pia XIII a zároveň o voľné pokračovanie seriálu Mladý pápež.

K Jude Law sa pridá John Malkovich a na režisérsku stoličku si opäť sadne talentovaný Paolo Sorrentino, ktorý v minulosti priniesol filmy ak Veľká nádhera či Mladosť. Z traileru sa môžeme tešiť na vizuálnu lahôdku a perfektné herecké výkony.

https://www.youtube.com/watch?v=WRhZ0mIATrM

Pozrite si

10 najlepších aplikácií na streamovanie filmov, seriálov a videí

The Outsider

HBO GO – 12. január 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Očakávané seriálové spracovanie knihy od Stephena Kinga nás zavedie do lesov Georgie, kde sa bude vyšetrovať vražda malého chlapca. Keďže ide o Kinga, tešiť sa môžeme na hororové prvky a tiež nadprirodzené javy.

Za režisérsku stoličku sa posadil scenárista Richard Price (Dieťa 44, Hra so smrťou) a jednu z hlavných postáv si zahrá Jason Bateman, ktorého sme doteraz mohli vidieť skôr komédiách.

Little America

Apple TV+ – 17. január 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Zaujímavý počin sa tento mesiac ukáže aj na Apple TV+. Seriál založený na skutočných príbehov cudzincov, ktorí sa rozhodli pricestovať do USA.

Seriál sa bude venovať kultúrnym a národným rozdielom medzi „Američanmi“ a imigrantami. Táto téma je o to aktuálnejšia, keďže môžeme vidieť ako sa v USA zneužíva proti-imigrantská rétorika.