Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Seriál She-Hulk: Neuveriteľná právnička je jeden z najhorších Marvel projektov

Seriál She-Hulk: Neuveriteľná právnička je jeden z najhorších Marvel projektov
Zdroj | Marvel
Michal Sobek
Seriál She-Hulk: Neuveriteľná právnička je jeden z najhorších Marvel projektov
Zdroj | Marvel
Zdroj | Marvel

Marvel na streamovacej platforme Disney+ od 18. augusta na týždňovej báze vysiela nový seriál so ženskou superhrdinkou známou ako She-Hulk, čomu prispôsobil aj samotný názov s dodatkom Neuveriteľná právnička. Ako sa tento seriál zatiaľ podaril?

Na Disney+ zatiaľ vyšlo 5 epizód. Spoznávame tak novú postavu menom Jennifer Waltersová, ktorá je právnička a má známeho bratranca – Brucea Bennera. Toho svet pozná pod menom Hulk. Pri spoločnej jazde a následnej autonehode sa jeho krv dostane do obehu Jen a jej DNA sa okamžite zmení.

She-Hulk: Neuveriteľná právnička (2022)

V seriáli musí Jennifer Waltersová – právnička zaoberajúca sa právnymi prípadmi spojených so superľuďmi – žiť komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je zhodou náhod tiež zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa.
Obsah pokračuje pod reklamou

Je to teda Hulk v ženskej podobe, ktorú dav okamžite označí ako She-Hulk. Toto meno sa Jen nepozdáva, ale už jej akosi „prischlo“. Jen je však iná ako Bruce. Svoju premenu dokáže ovládať a aj v podobe She-Hulka má stále myseľ Jen. Extrémna sila však ostala zachovaná a my sledujeme jej stotožnenie sa so svojim alter egom.

Nepríjemne ma prekvapil aj tento jej zrod. V komiksoch bola postrelená a jedinou záchranou bola transfúzia krvi od jej bratranca Hulka. Tu je to však až odfláknuté s týmto náhodným kontaminovaním krvou Hulka, a to nehovorím o tom, že čo sa Hulk učil vyše desaťročie, to Jen zvládne v priebehu dňa.

Hulk je navyše trochu nudnejší, pretože je aktuálne v podobe Smart Hulka, čiže telo zeleného obra s mysľou Bruce Bennera. Nedočkáme sa tak jeho podoby, ktorá všetko okolo seba bez zmyslov ničí. Asi by som už rád videl aj takúto formu Hulka, pričom niektoré indície naznačujú, že sa ho v takejto forme ešte dočkáme.

Ak chceme seriál zaradiť niekde do chronológie časovej osi Marvelu, tak vzhľadom na odkazy v seriáli to môžeme dať niekde okolo udalostí z filmu Spider-Man: Bez domova, keďže sa tam priamo spomína upravená Socha Slobody so spadnutým štítom.

Pozrite si

Máte zmätok v Marvelovkách? Takto si ich pozriete všetky pekne chronologicky

Začnem hneď mínusom. Sprístupnených je zatiaľ 5 častí, pričom ich priemerná dĺžka je 34 minút. Ak si od tohto času odrátame úvodné a záverečné titulky, tak sa dostávame na zhruba 26 minút, čo je skutočne málo. Nehovorím o tom, že ako to už pri seriáloch býva, tak skončí v tom najlepšom.

Dokopy má byť 9 epizód, čo znamená, že sme za polovicou a osobne som zvedavý, či finále prinesie väčšiu minutáž, ale veľmi by som sa na to nespoliehal. Z druhého pohľadu sme mohli mať 9 50-minútových epizód, čo by som bral viac.

Vracajú sa aj známe postavy ako Emil Blonsky alebo možno ho skôr poznáte pod meno Abomination. Toho môžete poznať z filmu Neuveriteľný Hulk (2008) a neskôr sa ukázal aj vo filme Shang-Chi (2021). Okrem neho nás tu pozabáva aj Wong, ktorý sa objavil takmer v každom druhom Marvel projekte.

Návrat hlási aj takmer stratená postava. Jej meno prezradiť môžem, pretože ju bolo možné zahliadnuť v traileri na tento seriál. Ide o Daredevila (Matta Murdocka), ktorý mal vlastný seriál a v MCU sme ho videli v poslednom Spider-Manovi. Bude zaujímavé sledovať, akú úlohu zohrá v príbehu alebo či ho chce len Marvel oficiálne uviesť do tohto univerza.

Veľmi častým prvkom, ktorý som ešte v MCU nevidel je prelomenie štvrtej filmovej steny alebo inak povedané, ak postava prehovorí cez kameru ku divákom. Teda videli sme to raz, keď Wanda Maximoffová venovala pohľad do kamery v snímke Doctor Strange: V mnohovesmíre šialenstva. Jen ale k divákom priamo aj prehovára, čo môže vyznieť aj sitkomovým dojmom, ale chýba tomu príslušný humor. Ten je klasický „marvelácky“, takže niekedy nasilu vtipný alebo nie veľmi podarený.

Čo sa ma skôr zarazilo, tak je takmer minimum akcie a boja. Áno, je tu úvodný súboj s Hulkom, potom aj nejaká akcia spojená s malými príšerami a jej napadnutie gangstrami, ale to je v podstate všetko. Chápem, že ešte nie je Avengerkou a že jej bojové chvíle ešte len prídu, ale zdá sa mi to ako veľká škoda, ale ako hovorím, ešte nás čakajú 4 epizódy.

Pozrite si

Akých noviniek ohľadom Marvelu a Star Wars sme sa dočkali na akcií D3 Expo?

Aby som len nekritizoval, tak CGI samotnej She-Hulk je na slušnej úrovni, aj keď trochu pripomína Fionu. Abomination vyzerá veľmi dobre a všetky efekty sú zvládnuté na výbornú. Vizuál však niekedy nestačí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Mám z tohto seriálu zmiešané pocity, pretože sa vnútorne teším, kam sa príbeh uberie, ale na druhej strane si potom zase ponadávam nad krátkou minutážou a takmer žiadnou akciou. Verím, že v druhej polovici série naberie She-Hulk konečne spád a že všetko bude zrazu dávať zmysel. Aktuálne jej však z osobného hľadiska nemôžem dať viac ako 60 %, pričom ho hodnotím ako jeden z najslabším seriálových Marvel projektov v poslednom období.