Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

senseFly swinglet CAM: inteligentný lietajúci fotoaparát

senseFly swinglet CAM: inteligentný lietajúci fotoaparát
Dominik Fúsek
senseFly swinglet CAM: inteligentný lietajúci fotoaparát

Stalo sa vám niekedy, že ste potrebovali letecké snímky určitého miesta? Napríklad pri predaji pozemku či stavby? V takom prípade ste mali len zopár nie práve lákavých možností, ako snímky zaobstarať – prenajať si lietajúcu kameru alebo si podobné, drahé a zložité zariadenie kúpiť. Swinglet CAM od senseFly však sľubuje zmenu – jej ovládanie prebieha plne prostredníctvom počítača, nebudete potrebovať žiadne diaľkové ovládanie. Jednoducho zadáte trasu, vytýčite body na odfotografovanie a o ostatné sa postará samotný fotoaparát.  To ale nie je všetko.

senseFly swinglet CAM

senseFly swinglet CAM je lietajúci fotoaparát určený pre všetkých, ktorí potrebujú fotografie špičkovej kvality z vtáčej perspektívy. Či už pre správcov rozsiahlych poľnohospodárskych pozemkov, pre sledovanie vývoja dopravnej situácie, monitorovanie objektu či len pre „kochanie sa“ pohľadom na krajinu. O zachycovanie fotografií sa stará 12 Mpx objektív, za normálnych okolností kvôli bezpečnosti skrytý v tele prístroja. Ukážkové fotky zhotovené výrobcom sú kvalitné a pôsobia profesionálne.

senseFly swinglet CAM

S rozpätím krídel 80 cm a hmotnosťou len 500 gramov dosahuje swinglet CAM prevádzkovú rýchlosť 30 – 50 km/h. Dosah prenosovej cesty je maximálne 2 km a novinka dokáže fungovať aj za vetra (do 25 km/h), v prevádzke vydrží po dobu 30 minút. Čo je ale najzaujímavejšie, vďaka GPS sa fotoaparát ovláda sám – vy mu len prostredníctvom počítača (či skôr notebooku) vytýčite trasu a body fotografovania. Počas letu môžete dokonca trasu pozmeniť! Už teraz je ale jasné, že swinglet CAM nebude lacný – o tom svedčí nielen bohatá výbava, ale aj predaj realizovaný na základe individuálnych objednávok.