Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sennheiser má prvé slúchadlá s certifikátom Magic Leap

Sennheiser má prvé slúchadlá s certifikátom Magic Leap
Zdroj | Sennheiser
Richard Pliešovský
Sennheiser má prvé slúchadlá s certifikátom Magic Leap
Zdroj | Sennheiser
Zdroj | Sennheiser

Ambeo AR One je názov prvých slúchadiel, ktoré majú certifikáciu pre headset Magic Leap. Mali by poskytnúť výrazne kvalitnejší zvuk, ako sa dá získať z iných značiek, rozšírená realita je predsa len tvrdší oriešok, ako obyčajné stereo.

Magic Leap začal nedávno spolupracovať so svetoznámou firmou Sennheiser, ktorá mu má pomôcť vylepšiť zážitok z vnímania priestorového zvuku. Tieto slúchadlá sú prvým zariadením, ktoré z tohoto partnerstva vznikli.

Niet pochýb, že k dokonalému zážitku z rozšírenej reality výrazne prispieva aj presvedčivý zvuk. Gigant Sennheiser sa pripojil k certifikačnému programu „Works with Magic Leap“. Veronique Larcher, riaditeľka divízie Ambero, sa pri tejto príležitosti vyjadrila, že firma vstupuje do novej éry priestorových výpočtov v ktorých môžu uplatniť svoje technológie a znalosti z akustiky získané v produktovej rade Ambeo a tak môžu pomôcť posunúť ďalej túto vznikajúcu platformu.

Ambeo AR One vyzerajú podobne ako iné slúchadlá, ale podľa Sennheiseru dokážu verne zmiešať reálny svet s virtuálnymi zvukmi. Slúchadlá sú vybavené funkciou transparentného počúvania Ambeo, ktoré používateľovi umožňujú počuť, čo sa okolo neho deje, aj keď ich má aktívne.

Pozrite si

Magic Leap One – okuliare s rozšírenou realitou prídu už budúci rok

Slúchadlá majú efektívne utesnenie cez špičky uší od firmy Comply, ktoré sa rozširujú tak, aby dokonale zapadali do ušného kanála. Umožňujú poslucháčom zbaviť sa okolitého hluku, aby sa mohli nerušene ponoriť do zvukového obsah a tiež zabezpečili optimálnu reprodukciu basov. Ambeo AR One sa pripájajú sa do klasického 3,5 mm konektoru v Magic Leap One.

Zdroj | Magic Leap

Vývojári tiež môžu regulovať intenzitu zvuku tak, aby udržali používateľov ponorených v deji a napriek tomu im nehrozilo nebezpečenstvo, keď sa pohybujú v exteriéri.

Magic Leap tiež spustila aj bezpečnú aplikáciu (sand-box) Ambeo Augmented Audio Lab určenú pre slúchadlá AR One a One Creatore Edition. Aplikácia poskytuje používateľom možnosť nahrať zvuky z reálneho sveta a použiť ich ako zvukové slučky. Používatelia potom môžu tieto zvukové slučky umiestniť kdekoľvek vo virtuálnom svete, aby sa zdalo, že prichádzajú z určitého smeru a zdieľať ich.Nižšie si môžete pozrieť ukážku.

Aplikácia Ambeo Augmented Audio Lab je bezplatná, slúchadlá Sennheiser Ambeo AR One sa začnú predávať od novembra 2018 za 250 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj