Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sennheiser chce zosadiť z trónu Sony, „kráľa“ slúchadiel

Sennheiser chce zosadiť z trónu Sony, „kráľa“ slúchadiel
Zdroj | Sennheiser
Richard Pliešovský
Sennheiser chce zosadiť z trónu Sony, „kráľa“ slúchadiel
Zdroj | Sennheiser
Zdroj | Sennheiser

Známa nemecká značka Sennheiser predstavila nové plne bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku. Okrem typického elegantného dizajnu a verného zvuku ponúkajú veľmi dobrú výdrž na jedno nabitie a vylepšenú kvalitu hovoru pomocou digitálneho mikrofónového poľa a technológie automatického potláčania hluku vetra.

Náhlavné slúchadlá sú osadené 42 mm meničmi s podporou kodekov aptX Adaptive high-end zvuk s vysokým rozlíšením. Bluetooth 5.2 si, samozrejme, rozumie aj so štandardnými kodekmi SBC a AAC. Aktívne potláčanie zvuku využíva technológiu ANC novej generácie, ponúka aj praktický režim Transparency na dočasné prepustenie zvuku okolia.

Jedným prepnutím si môžete vybrať adaptívne potlačenie hluku a režim transparentnosti. Nová generácia adaptívneho potlačenia hluku sa automaticky prispôsobuje okolitému hluku, takže môžete zostať ponorení a počuť každý detail, dokonca aj v hlučnom prostredí. V prípade, že potrebujete počuť krátky oznam (v autobuse, či v kaviarni), stačí aktivovať všestranný režim priehľadnosti Awareness. Vtedy budete počuť vonkajšie zvuky bez toho, aby ste museli zložiť slúchadlá.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zvuk je možné prispôsobiť pomocou nastavenia v aplikácii Sennheiser Smart Control. Okrem ekvalizéra tam nájdete niekoľko prednastavených zvukových režimov a novej funkcie Sound Personalization.

Pozrite si

Megasúboj štupľových slúchadiel do 299 eur

Ako vidíte na obrázkoch, Momentum 4 ponúkajú minimalistický vzhľad a ľahkú konštrukciu, ktorá je typickou pre prémiové slúchadlá. Kombinujú čierne, resp. biele ovulárne náušníky, ktoré zároveň slúžia ako ovládacie touchpady. Pri prenose sa dajú zložiť naplocho s tlmiacim hlavovým mostom s textilným vrchným dielom. Výdrž na jedno nabitie je neskutočných 60 hodín. Nechýba podpora rýchleho nabíjania, stačí 10 minút a máte „šťavu“ na 6 hodín počúvania.

Funkcia Smart Pause zastaví prehrávanie, keď si slúchadlá zložíte, automaticky ho obnoví, keď si ich nasadíte. Automatické ON/OFF rýchlo zapne slúchadlá, keď ich zdvihnete a vypne, keď ich spustíte nadol. Aj takto sa dá elegantne predĺžiť výdrž batérie.

Slúchadlá Momentum 4 predstavujú veľkú konkurenciu pre Sony WH-1000XM5. Majú podobný vzhľad, avšak Sennheiser žnie body za väčšie meniče, sklápací mechanizmus slúchadiel, väčšiu výdrž na jedno nabitie a nižšiu cenu. Tá je určená na pomerne zaujímavých 349,90 eur. V balení sa nachádza USB-C kábel, audio kábel s 3,5 mm konektorom a puzdro na prenášanie.

Zdroj