Segway ukázal štýlový elektrický skúter eScooter E110A, dostupný bude aj v EÚ

ZDROJ | Segway

Spoločnosť Segway predstavila nový elektrický skúter Segway eScooter E110A, ktorý bude dostupný pre medzinárodný trh.

Spoločnosť Segway-Ninebot sa posledné roky venuje viacerým prostriedkom ekologickej mobility či gadgetom každodennej potreby. Po robotickej kosačke, elektrických presúvadlách, a elektrických kolobežkách prichádza s ďalším vydareným elektrických skútrom.

Jednoduchý dizajn, rýchlosť 50 kilometrov za hodinu a dojazd 57 kilometrov na jedno nabitie. To sú hlavné vlastnosti tohto vydareného elektrického skútru, o ktorom informoval portál Electrek.

ZDROJ | Segway

Pozrite siKolobežku Ninebot by Segway MAXG30 LE teraz kúpite až o tretinu lacnejšie

O dojazd sa postará 1,8 kWh batéria. O výkon sa stará 1,1 kW motor. Výhodou je priestor pre dvoch pasažierov a tiež 27-litrový úložný priestor.

Z technologických vlastností si majitelia skútru môžu užiť sledovanie lokality skútru či odomykanie na diaľku. To všetko cez aplikáciu Segway-Ninebot. Nechýba tiež možnosť aktualizovať skúter cez softvérové online aktualizácie.

Model Segway eScooter E110A zatiaľ nemá zverejnenú cenu ani dátum uvedenia na trh. Podobný model E110S, ktorý sa dá v Európe kúpiť už teraz, sa predáva za 2 299 €. Cena nového modelu by nemala byť ďaleko od E110S. Ide zároveň o priamu konkurenciu pre populárne lacné elektrické motorky Gogoro, ktoré sú známe svojim systémom vymeniteľných batérií. Vďaka tomuto systému nemusia majitelia motoriek čakať, kým sa im nabije batéria, ale si ju jednoducho vymenia za inú.

ZDROJ | Segway

Pri novinke Segway eScooter E110A nie je zatiaľ jasné, koľko bude trvať nabíjanie a ako presne bude uložená batéria.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku