Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Segway-Ninebot má nové e-kolobežky s odpružením a podporou Nájsť od Apple

Segway-Ninebot má nové e-kolobežky s odpružením a podporou Nájsť od Apple
Michal Sobek, Stanislav Vinc
Segway-Ninebot má nové e-kolobežky s odpružením a podporou Nájsť od Apple

Veľtrh MWC v Barcelone nie je rozhodne iba o mobilných technológiách, ale výrobcovia tu ukazujú aj svoje pokroky v e-mobilite. Známa spoločnosť Segway-Ninebot predstavila veľa noviniek, ktorými si pohodlne zajazdíte takmer kdekoľvek.

Tento výrobca prvýkrát zamieril do Barcelony, a to rovno vo veľkom štýle! Pre návštevníkov vlastného stánku si dokonca pripravil aj skúšobnú dráhu, kde nie je problém nové modely vyskúšať na vlastnej koži.

Začneme rovno vrcholom, ktorým je model MAX G2, ktorý má čo robiť, aby ešte viac zaujal verejnosť ako jeho predchodca. Práve ten sa stal etalónom silnej mestskej e-kolobežky s dlhým dojazdom. Spoločnosť tak vylepšovala, čo sa len dalo.

Obsah pokračuje pod reklamou

V prvom rade je zadné koleso poháňané výkonnejším motorom so 940 W na palube. Úspešne sa tak dostanete aj do kopca so stúpaním na úrovni 22 %. Núdza nebude ani o maximálny dojazd, ten sa vďaka technológii RideyLong zvýšil na aktuálne 70 km.

Novinkou je aj hydraulický tlmič v prednej vidlici, takže jazda bude skutočne bezpečnejšia, komfortnejšia a prispelo to aj k lepšej ovládateľnosti samotnej e-kolobežky. Širšie riadidlá a zadné dômyselne skryté dvojité odpruženie sú ďalšími novinkami modelu MAX G2.

Navyše Segway-Ninebot prvýkrát na trh prináša systémom kontroly trakcie (TCS), vďaka ktorému jazdec bezpečne a kontrolovane zdolá klzké povrchy, štrk a iné nástrahy na cestách. Úplnou novinkou je tiež integrovaná funkcia Apple Find My, takže vaša e-kolobežka bude stále pod dohľadom.

Novinkami hýria aj nové modely radu F2, konkrétne ide o F2, F2 Plus a F2 Pro, ktoré sa môžu pochváliť širšími riadidlami, vstavanými ukazovateľmi smeru, pričom ponúknu viac komfortu vďaka 10-palcovým samo-opravným pneumatikám. Model F2 Pro k tomu ešte pridáva aj predné odpruženie.

Zvýšil sa aj výkon motora na 900 W (F2 Pro), čo ide ruka v ruke aj s dojazdom na úrovni 55 km. Modely sa pýšia prednou kotúčovou a zadnou elektronickou a zadným náhonom s kontrolou trakcie (TCS). Aj tu nájdeme integrovanú funkciu Apple Find My.

Pozrite si

Xiaomi mení trh! Má e-kolobežku s duálnym odpružením a obrovským dojazdom

Segway-Ninebot prekvapil aj novým radom E2, čo sú dostupné modely pre všetkých. Výrobca vsadil na príťažlivý dizajn, zväčšený displej, odolné bezúdržbové pneumatiky a dvojitý brzdový systém. S výkonným motorom, robustnosťou a moderným dizajnom je rad E2 vhodný na dennodenné použitie. Začatie predaja všetkých produktov je naplánované na prvý polrok 2023, kedy budú oznámené aj oficiálne ceny.

Už v apríli 2023 sa môžete tešiť na motokáru GoKart PRO. Táto elektrická motokára bola testovaná profesionálnym motokárovým pretekárom po dobu 2 rokov s viac ako 30 000 najazdenými kilometrami. Je tak vyladená na dosiahnutie vysokého výkonu, dôraz bol však kladený aj na vysokú odolnosť karosérie a citlivosť riadenia. Poskytne maximálnu rýchlosť 40 km/h a dojazd na úrovni 25 km.