Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Seagate Innov8 je prvý externý 8 TB HDD s USB napájaním

Seagate Innov8 je prvý externý 8 TB HDD s USB napájaním
Zdroj | Seagate
Marek Hudák
Seagate Innov8 je prvý externý 8 TB HDD s USB napájaním
Zdroj | Seagate
Zdroj | Seagate

Známa spoločnosť Seagate predstavila nový prírastok do rodiny externých diskov pod menom Innov8. Zároveň je to celosvetovo prvý 8 TB model napájaný jediným USB káblom vďaka rozhraniu USB 3.1 Typu C.

Vo vnútri pekne spracovanej krabičky nájdeme klasický 3,5″ pevný disk, ktorý však potrebuje nielen 5 V, ale aj 12 V napájanie. Autorom teda pribudla nutnosť zabudovania meniča napätia, pre ktorý je taktiež nutné vyhradiť časť energie.

Vďaka konektoru USB 3.1 typu C, ktorý podporuje technológiu USB Power Delivery 2.0, je veľkokapacitný disk zásobovaný dostatkom napätia.

Zdroj | Seagate

Ďalšou využívanou technológiou je vlastná Ignition Boost Technology zaisťujúca prácu pod operačnými systémami Windows a Mac OS s použitím spomínaného USB 3.1 konektora.

Nevýhodou nového modelu Innov8 je pravdepodobne batéria slúžiaca na prvotné roztočenie platní. Práve batéria sa ukazuje ako najslabším článkom nového modelu. V najbližšej dobe môžeme očakávať prvé testy.

Naopak dizajn patri jednoznačne k prednostiam Innov8, za ktorý aj spoločnosť Seagate dostala ocenenie reddot desing award pre rok 2016. Celá vonkajšia časť je vyrobená z hliníka a po obvode je tvarovaná rebrovitým dizajnom pripomínajúcim pasívne chladenie. Model s rozmermi 208 x 123,6 x 36 mm s hmotnosťou približne 1,5 kg nepatrí medzi najmenšie, no ani najľahšie externé disky.

Zdroj | Seagate

Externý disk sa dodáva s potrebným káblom, aby jeho majitelia používali výlučne spoločnosťou dodávaný kábel. Nechýba ani softvér na zálohu dát Seagate Dashboard s ďalšími 200 GB pamäte na cloud úložisku Microsoft OneDrive. Innov8 len s 2 ročnú zárukou bude možné zakúpiť s cenovkou 349 amerických dolárov, teda približne 309 €.

Zdroj