Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Plníte novoročné predsavzatie? Na chudnutie odporúčame týchto 10 appiek

Plníte novoročné predsavzatie? Na chudnutie odporúčame týchto 10 appiek
Zdroj | Christopher-campbell/Unsplash
Richard Pliešovský
Plníte novoročné predsavzatie? Na chudnutie odporúčame týchto 10 appiek
Zdroj | Christopher-campbell/Unsplash
Zdroj | Christopher-campbell/Unsplash

Prežili ste v zdraví a šťastí vianočné sviatky? Výborne. Ale aby zdravíčko vydržalo aj do ďalších Vianoc, treba mu byť nápomocným a niečo pre to urobiť. Tušíte správne, pôjde do tuhého.

Ak ste sa teraz niekedy postavili na váhu, zrejme vás nepotešila. V prípade, že ste neboli podvyživení, je celkom možné, že ste pribrali. Zákon zachovania energie totiž platí aj počas decembra. Minimum pohybu krát maximum príjmu energie.

Našťastie tu máme všadeprítomné aplikácie. Na vás ostáva vybrať si takú, ktorá vám najviac vyhovuje a prekonať vlastnú lenivosť. Pripravili sme niekoľko overených appiek a jednu službu, ktorá sa spustila len nedávnou. Tou aj začneme.

Obsah pokračuje pod reklamou

Netflix

Nike Training Club sa spustil v príhodný čas, koncom decembra. Program má pomôcť motivovať sa k cvičeniu. Členovia Netflixu môže vôbec prvýkrát streamovať fitness obsah z tréningového klubu Nike. Hodiny fitness sa začnú v dvoch dávkach. Prvá zahŕňa tieto programy:

  • Základy Fitness (13 epizód)
  • Dva týždne k silnejšiemu jadru (7 epizód)
  • Zamilujte sa do Vinyasa jogy (6 epizód)
  • HIT & posilňovanie s Tarou (14 epizód)
  • Dobrá kondícia (6 epizód)

Prvá séria fitness kurzov sa spustila 30. decembra, na ďalšie programy sa môžete tešiť v tomto roku. Výhodou je, že ak máte predplatený Netflix (ľubovoľný plán), nevyjde vás to ani o cent navyše. Kto uvažuje o predplatí tejto služby, má o dôvod navyše. Nevýhodou je, že kurzy sú len po anglicky, titulky zatiaľ len tiež v angličtine a sporadicky v nemeckom jazyku.

7 Minute Workout

7-minútové cvičenia s prehľadom zlikvidujú každú výhovorku, že nemáte na cvičenie čas. Služba ponúka rôzne druhy cvičení pre efektívne schudnutie, ktoré by sa malo prejaviť už za 30 dní. Môžete si vybrať, či sa chcete venovať zadným partiám, bruchu, bicepsom, stehnám a tak ďalej, alebo chcete naštartovať spaľovanie tuku.

Cviky vychádzajú zo známych, overených zostáv, takže by to malo fungovať aj vo vašom prípade. Aplikácia je bezplatná v AndroidiOS.

AktiBMI

Aplikácia slúži na sledovanie vašej hmotnosti a pomôže vypočítať BMI pomocou ručného zadávania. AktiBMI dokáže vygenerovať grafy a vy tak získate v priebehu času predstavu o vývoji vašej hmotnosti a okamžite uvidíte pokrok, resp regres. Dáta môžete exportovať a zdieľať. Platená verzia umožňuje sledovať viacero vašich údajov a vypočítať percento svalov, tuku a vody, ale i veľkosť brucha, pásu a bokov. Stiahnuť si ju môžete v AndroidiOS.

Zdroj | Spencer Davis/Unsplash

Habitica

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak máte radi RPG hry a zároveň sa snažíte do svojho života zaviesť nové zvyky, ako napríklad pravidelnú návštevu posilňovne či zdravé stravovanie, táto appka je pre vás ako stvorená. Vytvoríte si v nej vlastnú postavu, ktorej zvyšujete zdravie a skúsenostné body tým, že plníte záväzky a úlohy, ktoré ste si stanovili. Nájdete ju v obchodoch pre Android a iOS.

Jefit

Už viac ako 8 miliónov používateľov si pochvaľuje službu Jefit. Aplikácia pomôže vytvoriť cvičebný program presne podľa vašich potrieb a analyzuje váš pokrok. Nechýbajú špeciálne cviky na chudnutie s obrázkovým manuálom, tých je v tejto appke viac ako 1 300. Aplikáciu nájdete v obchodoch pre AndroidiOS.

Kalorické tabuľky

Kalorické tabuľky patria medzi stálice podobných aplikácií a niet sa čomu diviť. Aplikácia dokáže vypočítať odporúčaný príjem kalórií, ktorý bude zodpovedať tomu, ako rýchlo potrebujete schudnúť. V databáze ma množstvo bežných jedál, ktoré nepozná môžete vložiť manuálne. Dokáže sledovať vašu aktivitu cez inteligentné hodinky a fitness náramky s najznámejšími platformami. K dispozícii pre AndroidiOS.

MyFitnessPal

Služba dokáže zrátať spálené kalórie, funguje ako tréner či nutričný poradca. MyFitnessPal obsahuje obrovskú databázu potravín a jedál. Tie si môžete jednoducho naskenovať do vášho denného prehľadu. Nájdete tu stovky cvičení, poteší podpora viac ako 50 aplikácií tretích strán. Prepojiť sa môžete so službami ako je Apple Health, Endomondo, Fitbit, Garmin Connect, Samsung Health, Strava či Runtastic. K dispozícii pre Android aj iOS.

Zdroj | Getty Images/Unsplash

Strava

Legendárna aplikácia na sledovanie vašej fitness aktivity. Umožní vám monitorovať a zaznamenávať údaje z behu či cyklistiky, uloží vašu trasu a analyzujte tréning so všetkými štatistikami. Nechýba podpora inteligentných náramkov a hodiniek. Stiahnite si pre Android alebo iOS.

Strong

Ak pravidelne navštevujete posilňovňu, prípadne máte doma aspoň základné cvičebné nástroje, možno vás zaujme aplikácia Strong. Vďaka nej môžete sledovať plnenie svojich cvičebných rutín a zároveň si aj vyskladať vlastnú rutinu z viac ako stovky rôznych cvikov vrátane kardia. Nájdete v obchode pre Android a iOS.

30 Day Fitness Challenge

Pomocou 30-dňovej výzvy sa môžete dopracovať k požadovanej hmotnosti, ale i nabrať silu. Aplikácia vás naučí rôzne cviky, náročnosť tréningov sa s narastajúcimi dňami zvyšuje. Poteší, že táto bezplatná aplikácia je lokalizovaná do slovenčiny. K dispozícii pre AndroidiOS.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.