Sansaire Delta – podľahnete príprave jedla vo vákuu?

ZDROJ | SansaireSansaire Delta

Sansaire Delta je koncept produktu, ktorý slúži na prípravu pokrmov pomocou metódy varenia sous vide, ktorá bol v minulosti prístupná len profesionálnym kuchárom.

Sansaire Delta
ZDROJ | Sansaire

Už niekoľko krát sme sa v rámci nášho portálu mohli zaoberať aj s metódou varenia, tzv. sous vide. Slovne spojenie „sous vide“ pochádza z francúzštiny. Význam slova je „vo vákuu“. Áno, sous vide je spôsob prípravy pokrmov vo vákuových vreckách.

https://www.youtube.com/watch?v=LuG7zrU-Uw0

Pomocou tejto metódy by ste mali dosiahnuť rovnomernú tepelnú úpravu podľa vašich želaní. Surovina sa pripravuje vo vákuových vreckách s nízkou, stanovenou teplotou vo vode.

Sansaire Delta
ZDROJ | Sansaire

K príprave jedál pomocou sous vide mali v minulosti prístup len niekoľko kuchárov. Dnes je zariadenie potrebné k tomuto druhu metódy dostupnejšie. Príkladom je aj Sansaire Delta, ktorej kampaň momentálne prebieha na Kickstarter.

Sansaire Delta je pokračovaním obdobného produktu, ktorý sa na Kickstarter objavil už v roku 2013. V súčasnej podobe je Sansaire je nielen menší, ľahší, stabilnejší ale aj, najmä technologicky vyspelejší. Pred tromi rokmi bol produkt schopný pripraviť surovinu s najväčšou možnou presnosťou – v rámci času i teploty.

Pozrite siKitchen Stories – každý môže variť a aj sa niečo nové naučiť

Sansaire Delta
ZDROJ | Sansaire

Sansaire Delta má však k dispozícii aj aplikáciu, v ktorej si môžete nastaviť časovač s možnosťou upozornení, keď sa pokrm dovarí; ale aj množstvo receptov a iných. Aplikácia by mala byť dostupná pre štandardné operačné systémy – Android a iOS. Synchronizácia prístroja s mobilnou aplikáciou je zabezpečená prostredníctvom Wi-Fi.

Sansaire Delta
ZDROJ | Sansaire

Rozmery produktu sú 10,1 x 12,7 x 22,9 centimetra. Hmotnosť prístroja je 1 kilogram. Varič má výkon 1100W. Rozpätie varných teplôt je 0° až 100°C. Produkt je označený certifikátom vode odolnosti IP7. Produkt by nemal byť poškodený vodou, ak je ponorený do vody za definovaných podmienok tlaku a času.

Sansaire Delta
ZDROJ | Sansaire

Momentálne sa môžete stať majiteľom produktu podporou kampane minimálnou sumou 149 dolárov alebo viac. V prepočte sa jedná asi o 134€. Ak si produkt objednáte, jeho vlastníkom by ste sa mali stať približne v apríli budúceho roku.

Komentáre k článku