Reklama

Samsung ST6500: kompakt s nezameniteľným dizajnom

Števo Porubský

Samsung prednedávnom predstavil kompakt s priemernou výbavou, ktorý má zaujať viac svojim štýlom ako výbavou, ktorá však určite nesklame. Ktovie či vlnovitý dizajn zaujme viac ako ten bežný, kvádrovitý so zaoblenými hranami.

 Samsung ST6500

Samsung v poslednej dobe predstavil niekoľko zaujímavých modelov, ktoré však prinášali viac výbavy ako dizajnových kreácií. Model ST6500 je však iný v tom, že dizajnéri výrobcu sa s klasickým „foto“ dizajnom vyhrali a vytvorili okolo objektívu zaujímavú vlnu, ktorá má byť naviac aj funkčná. Fotoaparát by sa mal podľa výrobcu v ruke držať lepšie ako klasické kompakty. Ktovie. Škoda len, že výrobca akosi zabudol zverejniť čo všetko môžeme od novinky očakávať. Známe sú však aspoň rozmery – 102,3 x 56,5 x 19,3 mm, hmotnosť však už nie. Z technickej špecifikácie je známy aj 1/2.33″ 16 Mpx CCD snímač, klasický „samsungovský“ objektív s 5x optickým zoomom (26 – 130 mm ekvivalent) a duálna stabilizácia obrazu (optická a digitálna). Škoda, že výrobca nesiahol po svojom známom dodávateľovi optiky – Schneider-KREUZNACH. Ale pre potreby cieľovej skupiny bude určite dobrý aj vlastné „sklo“.

 Samsung ST6500

Hľadáčikom je samozrejme veľký displej na zadnej strane s uhlopriečkou 3 palce. Displej je navyše dotykový, pričom menu nesie názov Smart Touch 3.0. Cez tento systém by nemal byť problém nastaviť všetky dôležité funkcie fotoaparátu a zároveň aj jednoduchšie prehliadanie fotografií alebo videí. Tie mimochodom novinka natáča v HD rozlíšení (1 280 x 720 b.) pri bežnej rýchlosti 30 fps. Výrobca novinku pochválil aj funkciou Magic Frame, ktorá obsahuje 12 preddefinovaných šablón s najrôznejšími pozadiami pre vytváranie akýchsi pohľadníc. Pre začiatočníkov budú nápomocné automatické funkcie ako Smart Auto i Smart Filter 2.0. Výrobca o novinke neprezradil žiadne ďalšie informácie, rovnako ako ani cenu a dostupnosť.

Samsung ST6500

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.