Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung spojil dve divízie, z troch CEO ostávajú dvaja. Čo sa deje v Samsungu?

Samsung spojil dve divízie, z troch CEO ostávajú dvaja. Čo sa deje v Samsungu?
Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Samsung spojil dve divízie, z troch CEO ostávajú dvaja. Čo sa deje v Samsungu?
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Juhokórejský Samsung oznámil obrovské zmeny vo vedení spoločnosti Samsung Electronics Co Ltd. Spoločnosť, ktorú na Slovensku poznáme ako výrobcu všetkého čo doma bežne používame, mala doteraz tri divízie. Po novom bude mať už len dve, pričom dve najmenšie sa spájajú do jednej.

Zdroj | gsmarena.com

Samsung Electronics Co Ltd. bola doteraz zložená z troch divízií – Device Solutions, Consumer Elektronics a IT & Mobile Communications. Posledné dve menované divízie ale juhokórejský výrobca spojí do jednej – SET Division. Ide pritom o dve najmenšie divízie minimálne čo sa príjmov týka. Svetovo totiž patria medzi tie najväčšie. Samsung je lídrom v predaji smartfónov či televízorov.

Divízia Consumer Electronics pritom vyrába nielen televízory, domáce kiná, audio a video produkty, ale aj produkty bielej elektroniky. Okrem toho sa venuje aj výrobe zariadení pre zdravotníctvo.

Divízia IT & Mobile Communications má na starosti vývoj a výrobu mobilných zariadení. Do tejto kategórie nepočítame iba smartfóny a jednoduché mobilné telefóny, ale aj smart hodinky a náramky, tablety, hybridy či notebooky, ale aj sieťové prvky.

Najväčšou divíziou je Device Solutions, ktorá vyvíja a vyrába všetko okolo polovodičov, vrátane čipsetov pre mobilné zariadenia či snímačov pre fotoaparáty.

Zdroj | Samsung

Novú SET divíziu bude mať na starosti doterajší riaditeľ pre Visual Displays v divízii Consumer Electronics Jong-Hee (JH) Han. Tomu sa podarilo 15 posledných rokov viesť Visual Displays tak dobre, že Samsung bol vo výrobe televízorov jednotkou. Očakávania od Hana sú pritom veľmi veľké. Má priniesť zvýšenie synergie medzi spojenými divíziami.

V preklade to možno chápať tak, že JH Han má prísť s riešením ako ešte výraznejšie spojiť svet mobilných zariadení so svetom elektroniky v domácnosti. Samsung má na to výborné predpoklady, no veľmi sa mu nedarí ani na poli IoT (SmartThings) a ani jeho hlasový asistent Bixby nepatrí medzi lídrov vo svojej oblasti.

Zdroj | Samsung

Zaujímavé je, že JH Han bude naraz na troch stoličkách. Okrem Co-CEO spoločnosti Samsung Electronics Co Ltd bude zároveň aj podpredsedom (Vice Chairman) správnej rady a zároveň bude naďalej viesť sekciu Visual Display.

Kým doteraz mala spoločnosť troch Co-CEO, po novom bude mať už len dvoch. Druhým Co-CEO pre divíziu Device Solutions bude Kyehyun Kyung,doterajší CEO Samsung Electro-Mechanics.

Pee zaujímavosť, Samsung Group, materská spoločnosť Samsung Electronics Co Ltd vlastní mnohé ďalšie spoločnosti s názvom Samsung v logu:

Samsung Electronics
Samsung Electro-Mechanics
Samsung SDI
Samsung SDS
Samsung Engineering
Samsung C&T Corporation
Samsung Heavy Industries
Samsung Life Insurance
Samsung Fire & Marine Insurance
Cheil Worldwide
Samsung Biologics