Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung prináša herné monitory Odyssey G5 a organizuje turnaj v e-športe

Samsung prináša herné monitory Odyssey G5 a organizuje turnaj v e-športe
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Samsung prináša herné monitory Odyssey G5 a organizuje turnaj v e-športe
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung pri príležitosti nástupu nových herných monitorov série Odyssey ohlasuje organizovanie vlastného turnaja v e-športoch. Aj takouto formou chce prezentovať príchod nového herných monitorov Odyssey série G5.

Monitory Odyssey série G7 a G9 boli predstavené v januári na CES 2020 v Los Angeles. Nový rad predstavuje cenovo najdostupnejšie modely s vynikajúcimi parametrami.

Pozrite si

Herný monitor Samsung Odyssey G9 ohromuje uhlopriečkou aj zakrivením

Monitory prichádzajú na trh so zakriveným displejom (1000R) v dvoch veľkostiach (27″ a 32″), s pomerom strán 16:9 a QHD rozlíšením (2 560 x 1 440 px). Ponúkajú 144 Hz obnovovaciu frekvenciu s 1 ms odozvou, podporou HDR10 a jasom do 250 nitov.

Zdroj | Samsung

Na hráčov čaká technológia AMD FreeSync Premium a herné režimy Custom, FPS, RTS, RPG, AOS, Cinema a DCR. Konektivitu zabezpečuje Display Port 1.2 (1 EA), HDMI 2.0 (1EA) a 3,5 mm slúchadlový konektor.

Menší monitor sa bude predávať za 305 €, väčší vás výjde na 379 €.

Zdroj | Samsung

Odyssey League

Turnaj je určený najlepším európskym hráčom PUBG. Ak sa rozhodnú verejne ukázať svoje nadanie, dostanú šancu vyhrať niektorú z cien v celkovej hodnote 25-tisíc €.

Registrácie na turnaj sa rozbehli už predminulý týždeň. V rámci programu prebehnú národné kvalifikácie aj vyraďovacie kolá v 12 európskych regiónoch. Táto fáza prebieha od 12. septembra do 29. novembra. Tím z Česka a Slovenska bude hrať proti Španielsko-portugalskej zostave. Kvalifikácia prebehne v dňoch 26. až 29. októbra, vyraďovacie kolo bude 13. novembra.

Zdroj | Samsung

Víťazný tím národného CZ/SK kola vyhrá štyri 27-palcové monitory Samsung Odyssey G7. Najlepší hráči z každého regiónu potom postúpia do celoeurópskeho finále, ktoré sa bude konať 5. a 6. decembra 2020.

Všetkých 12 národných kôl sa bude naživo prenášať na streamingovej platforme Twitch za účasti miestnych e-športovcov,  napríklad šampión v PUBG Dan Dim Gard, alias DanucD. Celoeurópske finále sa bude prenášať priamo zo štúdia Odyssey League Esports v Berlíne.