Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 2 min.
  • 28.1.2019

Samsung prestane používať plasty na balenie produktov

Samsung prestane používať plasty na balenie produktov
Števo Porubský
Samsung prestane používať plasty na balenie produktov

Samsung sa oficiálne vyjadril, že v prvej polovici tohto roka začne opúšťať využívanie klasických plastov na balenie svojich produktov. Od roku 2020 by sme pritom už žiadny produkt nemali nájsť zabalený v neekologických obalových materiáloch.

Samsung ako jeden z najväčších výrobcov elektroniky na svete ročne minie neskutočné množstvo obalových materiálov. A keďže všetko musí byť tip-top, zabalené bývajú dokonca aj nabíjačky k mobilným telefónom. Tieto obaly tak každý rok plnia nielen skládky odpadu, či v lepšom prípade recyklačné stanice, ale aj moria a oceány.

Pozrite si

Ocean Cleanup bude v moriach likvidovať pasce plastu

Aj preto Samsung Electronics pred časom vytvoril skupinu, ktorej úlohou je dizajn a vývoj všetkého okolo obalových materiálov a obalov samotných.

Plasty by mali už v tomto roku nahradiť recyklovateľné a rozložiteľné materiály, hlavne papier. V tých prípadoch, kedy obalové plasty nebude možné nahradiť, budú vraj využívané biologicky rozložiteľné plastové materiály vyrábané z prírodných materiálov a nie ropy, ako klasické plastové materiály.

Zdroj | Samsung

Klasické formy na držanie mobilných zariadení (smartfóny, tablety, smart hodinky a náramky) budú vyrábané z lisovaného papiera. Aj na papier si má dať Samsung pozor a využívať bude iba drevné materiály certifikované svetovými organizáciami, aby sa predišlo využívaniu papiera zo stromov z chránených oblastí.

Pozrite si

6 nápadov, ktoré pomôžu vyčistiť a zachrániť oceány

Obrovské plastové sáčky na balenie veľkých domácich spotrebičov (chladničky, pračky, televízory…) majú byť nahradené plastami z recyklovaných plastov, ale aj prírodných materiálov ako škrobu alebo cukrovej trstiny. Tým by sa mala znížiť spotreba ďalšej a ďalšej ropy na výrobu nových plastov a zároveň by sa znovupoužili už existujúce odpadové plasty. Do roku 2030 chce Samsung Electronics využívať 500 000 ton recyklovaných plastov.

Zdroj | Samsung

Samsung tiež dostal rozum a namiesto lesklej nabíjačky k mobilným zariadeniam bude vyrábať nabíjačku z matných plastov. Okrem toho, že na nej nebude po týždni cestovania vidieť každučký škrabanec, nečistoty a prach, nebude ju potrebné baliť do plastu už vo fabrike, kde sa vyrobila, aby sa cestou k zákazníkovi nepoškriabala.

 

Zdroj