Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung po novom uľahčí skupinové fotky aj nahrávanie priestorového audia

Samsung po novom uľahčí skupinové fotky aj nahrávanie priestorového audia
Michal Sobek
Samsung po novom uľahčí skupinové fotky aj nahrávanie priestorového audia

Spoločnosť Samsung nezabúda ani na svoje audio a nositeľné zariadenia, ktoré po novom posilnila o novú aktualizáciu. Smart hodinky vylepšujú ovládanie kamery smartfónu a Galaxy Buds2 Pro prinášajú možnosť nahrávania priestorového zvuku.

Vylepšením prejde aplikácia Camera Controller, ktorá je dostupná na najnovšie dve generácie obľúbených smart hodiniek Samsung Galaxy Watch. Doteraz bolo možné na zápästí skontrolovať hľadáčik, prepnúť na video, resp. zapnúť selfie kameru.

Obsah pokračuje pod reklamou

Po novom sa do možností tejto aplikácie pridáva aj nastavenie priblíženia. Ide to pritom veľmi sofistikovane, stačí len jednoduché stlačenie ciferníka alebo otočenie lunety hodiniek, takže ovládanie pridanej funkcie je veľmi intuitívne.

Novej funkcie sa dočkali aj prémiové slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 Pro. V spojení s najnovšími skladacími kúskami spoločnosti je teraz možné pomocou nich nahrávať priestorový zvuk, ktorý výrobca označuje ako 360 Audio Recording.

Technológia pritom využíva kvalitné mikrofóny priamo na slúchadlách. Cieľom funkcie je nahrať kedykoľvek a kdekoľvek vysoko kvalitný a verný zvuk aj bez neskladného profesionálneho vybavenia. Nahrávanie priestorového zvuku je prvou funkciou v rade Galaxy, ktorá využíva nový pokročilý štandard Bluetooth LE Audio.

Táto technológia prináša lepšiu kvalitu zvuku, menšiu latenciu a dlhšiu výdrž batérie. Pri slúchadlách Galaxy Buds2 Pro sa LE Audio používa aj na vytváranie binaurálnych nahrávok zvuku z mikrofónov v ľavom aj pravom slúchadle.

Funkcia nahrávania priestorového zvuku sa formou aktualizácie už začala šíriť, a to pre modely Samsung Galaxy Z Fold4Z Flip4. Aktualizovaná aplikácia Camera Controller príde niekedy v priebehu februára na modely Samsung Galaxy Watch5/5 ProWatch4/4 Classic.