Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung na MWC ukáže svoje najzaujímavejšie VR a AR projekty

Samsung na MWC ukáže svoje najzaujímavejšie VR a AR projekty
Zdroj | Samsung
Viktor Šmidák
Samsung na MWC ukáže svoje najzaujímavejšie VR a AR projekty
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Spoločnosť Samsung na tohtoročnej MWC chystá hneď niekoľko noviniek. Nebude chýbať ani výstava VR a AR projektov, ktoré potešia nejedného používateľa.

Konferencia MWC sa každý rok odohráva v Barcelone. Tá tohtoročná bude prebiehať 27. februára až 2 marca. Väčšina výrobcov tu väčšinou predstaví svoje vlajkové lode, Samsung si však tú svoju chce odhaliť inde. Nepríde ale s prázdnymi rukami.

Tento, ako aj minulý rok by mal patriť virtuálnej realite. Kórejský gigant robí všetko preto, aby jeho produkty zaujali. Na testovanie svojich projektov má dokonca dedikovaný segment nazývaný Creative Labs. Tu sa môžu angažovať zamestnanci Samsungu, ktorí premieňajú svoje nápady na skutočnosť.

Zdroj | Samsung

Prvým vystaveným kúskom bude tento rok softvér Relúmĭno. Ide o aplikáciu, ktorá bude pomáhať ľuďom so zrakovým postihnutím. Pracovať má na Gear VR a nositeľovi má poskytnúť lepší zážitok z čítania či sledovania televízie.

Pozrite si

Kortex – VR, ktoré vám uľahčí spánok a zníži stres

Ďalší produkt bude niesť názov Monitorless. V tomto prípade ide o takmer obyčajne vyzerajúce okuliare. Ich hlavnou funkcionalitou je náhrada obrazoviek počítača či smartfónu. Vhodné budú predovšetkým pre hráčov, ale na svoje si prídu aj grafickí návrhári.

https://youtu.be/iOgs2Dspbm4

VuildUs sa zameriava na mapovanie domácnosti, a to pomocou 360° kamery, ktorá má takisto schopnosť hĺbkového snímania. Podobne ako pri projekte Tango bude slúžiť na načítanie miestnosti. Do tej si následne používateľ môže kúpiť napríklad nábytok, a to i bez toho, aby sa vôbec pohol z domu.

https://youtu.be/HpnCOkq-R4I

Posledným projektom je video platforma traVRer, ktorá nám, ľuďom, bude uľahčovať cestovanie. Nebudeme musieť nikam chodiť, svet uvidíme i z monitora. Podobné riešenie už ponúka i Google Street View. Otázne je či nám to bude stačiť.

Zdroj