Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung HZ30W a HZ35W: zoom á la paparazzi

Samsung HZ30W a HZ35W: zoom á la paparazzi
Števo Porubský
Samsung HZ30W a HZ35W: zoom á la paparazzi

Po megazoom modeloch HZ15W a HZ10W sa juhokórejský Samsung rozhodol „vylepšiť“ možnosti priblíženia snímanej scény do otáznej únostnosti. Dva nové modely série HZ vybavil až 15x optickým zoomom.

 

Rozlíšenie a optický zoom je pre každého „dovolenkového“ fotografa akými hodnotami, podľa ktorých sa rozlišuje dobrý, lepší a najlepší fotoaparát. Samsungy HZ30W a HZ35W sú potom najlepšie. Rozlíšenie 12,0 Mpx a až 15-násobný optický zoom sú toho jasným príkladom. Širokouhlý objektív Schneider-KREUZNACH začína na 24 mm a končí na 360mm! Pre udržanie ostrého obrazu pri 15-násobnom priblížení pomáha majiteľovi nielen optický, ale aj digitálny stabilizátor obrazu.

 

Oba modely sú takmer na nerozoznanie. Rozdiel je prakticky len v displeji. Ako hľadáčik modelu HZ35W slúži veľký, 3-palcový AMOLED displej, ktorý výraznejšie šetrí batériu ako klasický LCD displej, ktorý výrobca použil v modeli HZ30W. Ďalším rozdielom je, že tento model nemá zabudovaný GPS prímač a teda nepodporuje ani geo-tagging fotografií. Inak obe novinky zvládajú nahrávanie HD videa (720p) pri 30 obrázkoch/s (fps). Novinky sa na náš trh dostanú do leta tohto roka. Cena zatiaľ nie je známa.