Reklama

Samsung HMX-W200: prezlečená jednoduchosť v odolnom tele

Števo Porubský

Juhokórejský výrobca nedávno ukázal prezlečenú jednoduchú Full HD kameru do odolného tela. Chce tak konkurovať taktiež extrémne jednoduchej kamere od Toshiby (Toshiba Camileo P100 a B10: Full HD na pohľadanie?), ale i ďalších výrobcov, ktorí sa na toto leto pripravili viac, či menej dobre a kvalitne.

 Samsung HMX-W200

Model HMX-W200 od Samsungu veľmi jasne pripomína model HMX-P100, predstavený ešte začiatkom tohto roka (Samsung HMX-P300 a HMX-P100: vreckové FullHD). Od tohto modelu ho prakticky odlišuje jedine zvýšená odolnosť voči vode (ale nie hlbokej, len do 3 m), prachu, vlhkosti a pádom (2 m). Jednoduché telo tehlového tvaru ani nebolo ťažké zabaliť do niečoho takého. Či je 2,3-palcový LCD displej i krytý tvrdeným sklom nie je isté, rovnako ako ani či má zvýšenú odolnosť samotný objektív, ktorý nemá žiadny mechanický kryt. Pri rozmeroch 60 x 113 x 19,7 mm by to ale nebolo najľahšie. Novinka má aj tzv. Aqua mód, ktorý automaticky nastaví všetky hodnoty na správnu expozíciu pod vodou. Zaujímavo vyznieva i efekt rybieho oka.

 Samsung HMX-W200

Vnútro „novinky“ tak tvorí 1/3,2” BSI CMOS snímač s rozlíšením 5 Mpx. Nechýba stabilizácia obrazu, no len digitálna. Video je samozrejme marketingových 1 920 x 1 080 bodov pri 30 fps, no v reáli zázraky nečakajte. Veď zapuzdrený objektív s hoci pomerne dobrou svetelnosťou f/2,2, nemôže konkurovať špičke u konkurenčných modelov. Tie ale nie sú za takúto a cenu a tiež nie každý odolá všetkým nepriazňam počasia a okolia. Do tela je „zabalený“ i vysúvací USB konektor pre rýchle pripojenie k počítaču. Batéria novinky narástla na 1 300 mAh, čo je pozitívna informácia. Cenovka W200-ky by mala byť okolo 100 € a v predaji sa objaví už čoskoro.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.