Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy Xcover 6 Pro je tu. Prináša evolúciu medzi odolnými smartfónmi

Samsung Galaxy Xcover 6 Pro je tu. Prináša evolúciu medzi odolnými smartfónmi
Zdroj | Samsung
Tomáš Šmidák
Samsung Galaxy Xcover 6 Pro je tu. Prináša evolúciu medzi odolnými smartfónmi
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung Galaxy XCover 6 Pro prichádza s vyššou odolnosťou a významne lepším hardvérom. Jeho cieľovka ostala rovnaká, no svojou cenou je už na úrovni prémiovejších modelov značky.

Smartfóny radu XCover nepatria medzi tie najpredávanejšie. Sú určené pre pomerne úzku cieľovku ľudí, ktorí potrebujú smartfón s dostatočným výkonom no zároveň nadštandardnou odolnosťou. Svojich priaznivcov si však bez pochyby našiel. Doteraz to však boli smartfóny tejto série ochudobnené o moderné funkcie. Najnovší počin však ukazuje, že to už dávno nie je pravidlom.

Zdroj | Samsung

Konštrukčne by mal byť smartfón navrhnutý tak, aby vydržal aj extrémne pracovné podmienky. Okrem toho, že poskytuje ochranu voči vode podľa certifikácie IP68, získal aj vojenskú certifikáciu odolnosti MIL-STD-810H. Na prednej strane tiež nájdete odolné sklo Gorilla Glass Victus+.

Pozrite si

Nové Gorilla Glass Victus má zvládnuť pád z výšky 2 metrov! Na koberec?

Pre uľahčenie používania je tiež k dispozícií niekoľko špeciálnych režimov citlivosti dotyku. Smartfón by ste tak mali vedieť bez problémov ovládať aj v rukaviciach či počas daždivého počasia. Displej má veľkosť 6,6″, rozlíšenie 2 408 x 1 080 pixelov a prvý krát aj vyššiu obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, čo je naozaj príjemným doplnkom.

Zdroj | Samsung

Vnútri nájdeme osemjadrový procesor Snapdragon 778 s podporou 5G a grafický procesor Adreno 642L. Spolu so 6 GB RAM tak ide o jeden z najlepšie vybavených odolných smartfónov na trhu. Problém by mu nemali robiť bežné ani náročnejšie úlohy. K príjemnej používateľskej skúsenosti dopomáha aj Android 12 s nadstavbou Samsung One UI.

Zdroj | Samsung

Zlepšenia sa dočkali aj fotoaparáty. Tie sú konkrétne dva: Hlavný 50 Mpx snímač a 8 Mpx širokouhlý objektív. Oproti predošlým generáciám ide o veľký krok vpred. Netreba samozrejme očakávať kvalitu snímkov na úrovni vlajkových lodí, no vo svojej kategórií pôjde pravdepodobne opäť o to najlepšie. Video budete môcť natáčať až v 4K UHD/30 fps.

Zdroj | Samsung

Pri jeho vývoji sa myslelo aj na ekológiu a udržateľnosť. Smartfón je sčasti vyrobený z recyklovaných plastov a disponuje tiež vymeniteľnou 4 050 mAh batériou, ktorá je v dnešnej dobe veľkou raritou.

Pozrite si

Dodávky Tesla Model Y sa odsúvajú o niekoľko mesiacov. Aký je dôvod?

Podobne nezvyčajným prvkom je aj samostatný slot na microSDXC kartu, s ktorým si viete rýchlo rozšíriť vstavanú, 128 GB pamäť až o 1 TB. K dispozícií je aj funkcia Samsung DeX, pomocou ktorej viete po pripojení klávesnice a monitora vytvoriť so smartfónu prenosný počítač.

Zdroj | Samsung

Samsung Galaxy Xcover 6 Pro bude dostupný v priebehu júla. Začínať bude na cenovke od 599 €.