Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy XCover 5 odolá pádom, vode, prachu i extrémnym podmienkam

Samsung Galaxy XCover 5 odolá pádom, vode, prachu i extrémnym podmienkam
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Samsung Galaxy XCover 5 odolá pádom, vode, prachu i extrémnym podmienkam
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Séria smartfónov Galaxy XCover si za 9 rokov od prvého modelu získala mnoho fanúšikov vďaka svojej vysokej odolnosti a Samsung v tomto smere neplánuje poľaviť ani pri najnovšom modeli Galaxy XCover 5. Novinka prekvapí najnovším systémom Android 11, rýchlym nabíjaním, ale aj pomerne nízkou cenou.

Najdôležitejším parametrom smartfónov XCover je nepochybne stupeň ich odolnosti. Nový Samsung Galaxy XCover 5 disponuje certifikáciou IP68 popisujúcou odolnosť smartfónu voči vode aj pri jeho ponorení do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút.

Zdroj | Samsung

Odolá tak samozrejme aj prachu či snehu a na ovládanie v týchto podmienkach je pripravený aj vďaka technológii Glove Touch, ktorá zvyšuje citlivosť obrazovky a umožňuje tak ovládať smartfón aj s nasadenými rukavicami.

Pod jeho odolnosť voči mrazom a horúčave sa podpisuje vojenská certifikácia MIL-STD810H. Smartfón bude odolný aj po softvérovej stránke vďaka systému Samsung Knox, ktorého súčasťou je aj end-to-end šiforvanie a ochrana voči malvéru a škodlivému kódu.

Pozrite si

Soundbar Samsung HW-Q950A vás vtiahne od deja 16-kanálovým zvukom

Po praktickej stránke novinka poteší aj zabudovaným LED svetlom, ktoré je možné aktivovať stlačením hardvérového tlačidla. Tlačidlo XCover Key je okrem toho možné naprogramovať aj na spúšťanie určitých aplikácií, vytočenie určitého telefónneho čísla, spustenie máp alebo zavolanie rýchlej pomoci.

Zdroj | Samsung

Samostatné tlačidlo dostáva aj funkcia vysielačky, ktorú je možné využívať napríklad aj cez komunikačnú aplikáciu Microsoft Teams. Tá v tomto prípade pobeží na najnovšej verzii operačného systému Android 11.

Pozrite si

Xiaomi predstavilo novú sériu smartfónov Redmi Note 10

Samsung po hardvérovej stránke stavil na svoj vlastný čipset Exynos 850 vybavený 4 GB operačnou pamäťou a 64 GB interným úložiskom. Internú pamäť podľa všetkého nie je možné rozšíriť pomocou microSD karty, smartfónu však na druhej strane bude dostupný aj vo verzii s obľúbenou funkciou Dual SIM.

Zdroj | Samsung

Samsung Galaxy XCover 5 sa radí skôr medzi tie menšie smartfóny a tak jeho prednej strane dominuje „iba“ 5,3“ HD+ TFT obrazovka. V priestore nad ňou je umiestnený 5 Mpx selfie fotoaparát (f/2.2) s fixným zaostrením, zatiaľ čo na zadnej 16 Mpx snímač (f/1.8) s automatickým zaostrovaním. Predný fotoaparát je tiež možné použiť na odomykanie smartfónu skenom tváre.

Zdroj | Samsung

Typická pre odolné smartfóny je aj vymeniteľná batéria, ktorú si zachovala aj táto novinka. Tentokrát ide o 3 000 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania výkonom do 15 W. Tú bude možné okrem USB-C portu nabíjať aj cez tzv. POGO piny na spodnej strane, ktoré využívajú rôzne dokovacie stanice. Po stránke konektivity mu nechýba ani NFC okrem iného využívané aj pre bezkontaktné platby.

Zdroj | Samsung

Aktualizované: Samsung Galaxy XCover 5 je už v predaji od dnes aj na Slovensku za odporúčanú maloobchodnú cenu 279 eur.

Zdroj