Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy Watch budú fungovať podobne ako Apple Watch

Samsung Galaxy Watch budú fungovať podobne ako Apple Watch
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Samsung Galaxy Watch budú fungovať podobne ako Apple Watch
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung dnes na MWC 2021 virtuálne predstavil nové používateľské rozhranie One UI Watch, ktoré je vyvíjané spoločne s Google. Vďaka tomuto partnerstvu budete mať k dispozícii jednotné prostredie medzi Galaxy Watch a smartfónmi s OS Android.

Spomínané rozhranie One UI Watch bude po prvý raz použité v smarthodinkách Galaxy Watch, ktoré sa predstaví v priebehu leta na podujatí Galaxy Unpacked. Zatiaľ máme informácie len o rozhraní, ktoré pracuje ako nadstavba na Wear OS od Google.

Zdroj | Samsung

Samsung niekoľko rokov používal vo svojich inteligentných hodinkách spoľahlivý systém Tizen. Medzi jeho najväčšie slabiny patril nedostatok podpory aplikácii tretích strán. Vďaka spolupráci s Googlom sa tento nedostatok zmaže a napriek tomu budú Samsung Watch odlišné od čistého Wear OS.

Nové Galaxy Watch budú vôbec prvým zariadením s užívateľským rozhraním One UI Watch a novou jednotnou platformou.

S One UI Watch získate jednotnú platformu s oveľa pohodlnejším prístupom, ktorí milujú majitelia Apple Watch. Stačí si nainštalovať appku do smartfónu a tá sa automaticky nainštaluje aj do hodiniek. Ak si napríklad do smartfónu nainštalujete aplikáciu ukazujúcu aktuálny čas v rôznych časových pásmach, uvidíte ju tiež na hodinkách a opačne – ak na hodinkách zablokujete konkrétneho používateľa (alebo správu), ostane dané číslo zablokované aj v telefóne.

Zdroj | Samsung

Jednotná platforma ponúkne nové funkcie a dokáže priamo do prostredia Galaxy Watch integrovať obľúbené aplikácie tretích strán, ktoré sú k dispozícii v internetovom obchode Google Play. Športovci priaznivci fitnessu môžu naplno užívať svoje obľúbené aplikácie ako Strava, Adidas Running, Swim.com, hudobní fanúšikovia si môžu plnohodnotne užiť Spotify či YouTube Music. Na cestách prídu vhod Google Mapy. Pre každého sa tu vďaka spolupráci s množstvom partnerov niečo nájde.

Pozrite si

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Zatiaľ nie je jasné, či budú súčasné systémy Tizen a Wear OS fungovať s novým OS alebo One UI Watch, veľa bude zrejme záležať aj na vývojároch.

Samsung spolupracuje s Google už dlho a používatelia ju oceňovali. „V spolupráci so Samsungom používateľom ponúkneme dlhšiu výdrž batérie, rýchlejšie reakcie a množstvo aplikácií, okrem iného aj od Googlu,“ povedal Sameer Samat, viceprezident pre produktový manažment systémov Android a Wear v Google.

Zdroj | Samsung

Samsung tiež ohlásil aj príchod vylepšeného nástroja pre tvorbu ciferníkov, ktorý ocenia vývojári. Ešte tento rok budú môcť vývojári appiek pre Android vytvárať originálne návrhy, z ktorých by vybrať a prispôsobiť podľa svojho vkusu a nálady každý majiteľ Galaxy Watch.

Aj keď sme dnes na Samsung Mobile World Congress 2021 čakali predstavenie nových Galaxy Watch, budeme musieť počkať do leta, kde nám Samsung ukáže prvé hodinky Galaxy Watch so systémom Wear OS a s rozhraním hodiniek One UI Watch.